Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Pożar marketu budowlanego w Krośnie. Akcja strażaków trwa już kilkadziesiąt godzin, utrudnienia w ruchu

Dodano: /

mł. bryg. Krzysztof Adamczyk / Państwowa Straż Pożarna
mł. bryg. Krzysztof Adamczyk / Państwowa Straż Pożarna

KROSNO. Od wczoraj trwa akcja gaszenia pożaru pawilonu sieci Merkury Market w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 31. W szczytowym momencie w działaniach brało udział ponad 270 strażaków. W związku z pożarem część ulic została zamknięta. Utrudnienia w ruchu potrwają do czasu zakończenia działań gaśniczych.

Do pożaru doszło wczoraj przed godz. 10:00. Ogień pojawił się w części magazynowej marketu. Zanim na miejsce przyjechali strażacy, ze sklepu ewakuowało się 40 osób. Nikomu nic się nie stało. Akcja gaszenia pożaru trwała przez całą noc i trwa nadal. Dziś rano w działania zaangażowanych było ponad 270 strażaków strażaków PSP i OSP z całego podkarpacia, w tym 77 pojazdów pożarniczych.

Opanowanie ognia utrudniają warunki pogodowe. - Działania mogą potrwać jeszcze kilka najbliższych godzin. Sytuacja jest bardzo trudna ze względu na wysoką temperaturę pożarową i zadymienie oraz warunki atmosferyczne (wysoka temperatura powietrza) – informuje Państwowa Straż Pożarna. - W dalszym ciągu trwa gaszenie ognia w części magazynowej i obrona sklepu przed pożarem.

Woda do gaszenia ognia dostarczana jest m.in. z rzeki Lubatówka poprzez dwie magistrale wężowe o długości około 1900 m.

Reklama

Utrudnienia w ruchu

W związku akcją gaszenia pożaru i potrzebą zapewnienia dojazdu wozom strażackim oraz efektywnego transportu wody, część krośnieńskich ulic została zamknięta. Ruchem kierują policjanci.

Podróżujący ul. Podkarpacką nie mogą wjechać w ul. Lwowską oraz ul. Grodzką. Osoby planujące dostać się do centrum miasta, kierowane są w ul. Jagiellońską oraz ul. Czajkowskiego. Jednak ze względu na ograniczoną przepustowość w/w dróg, policja sugeruje korzystanie z ul. Pużaka oraz ul. Krakowskiej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [3.12.2021]

 PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1050 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało1159 osób, zmarło 43 osoby. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [2.12.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1060 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 961 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1000 zakażeń, blisko 40 zgonów [1.12.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1080 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 800 zakażeń, 21 zgonów [30.11.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 833 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejne 694 osoby wyzdrowiały. 
 

Podkarpacie

Centra opiekuńczo-mieszkalne dla niepełnosprawnych z Rzeszowa i Podkarpacia

PODKARPACIE. Na terenie dziewięciu podkarpackich miejscowości powstaną centra opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych. Jeden z obiektów znajdzie się w Rzeszowie.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [29.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 418 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 1100 nowych zakażeń, duża liczba zgonów [26.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1177 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 56 osób (49 miało choroby współistniejące).

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Rekord zakażeń IV fali [25.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1229 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim – najwięcej od 3 kwietnia br. 

Reklama