Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Próbował na własną rękę rozbrajać pocisk z II WŚ. Konsekwencje okazały się tragiczne w skutkach

Dodano: 20.12.2019 r.

fot. KPP Łańcut
fot. KPP Łańcut
PODKARPACIE. Łańcuccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny wczorajszej eksplozji w Rakszawie. Do wybuchu doszło prawdopodobnie podczas rozbrajania pocisku. 41-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. W budynku gospodarczym ujawniono kilka bomb przeciwlotniczych z czasów II wojny światowej.

Wczoraj  przed godz. 19, oficer dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wybuchu w garażu na jednej z posesji w miejscowości Rakszawa. Na miejsce udały się służby ratunkowe.

 Jak wstępnie ustalili policjanci, w budynku gospodarczym doszło do eksplozji podczas rozbrajania pocisku przeciwlotniczego pochodzącego z okresu II wojny światowej. Ciężko ranny został 41-letni właściciel posesji. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować, zmarł w szpitalu.

Po zdarzeniu, policjanci zabezpieczyli teren wokół budynku przed dostępem osób postronnych, na miejsce wezwali saperów. Okazało się, że w garażu znajduje się jeszcze pięć bomb przeciwlotniczych z zapalnikami.

Na czas prac związanych z zabezpieczeniem i wywozem niewybuchów, zarządzono ewakuację mieszkańców sąsiadujących domów. Czynności zakończyły się przed południem.
Źródło: KPP Łańcut
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka S19 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Roboty budowlane mają rozpocząć się już w najbliższych dniach. Odcinek będzie miał blisko 12 km długości, jego wartość to ponad 1,2 mld zł.

Podkarpacie

Burze nad Podkarpaciem. Ponad 250 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki burz, które przeszły nad regionem wczoraj wieczorem i w nocy. Odnotowano ponad 250 interwencji. Nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Alert IMGW! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Dziś w nocy na terenie województwa podkarpackiego przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia.

Podkarpacie

Legionella na Podkarpaciu. Kolejne zakażenia i zgony

RZESZÓW. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie potwierdziła 9 nowych przypadków zakażenia bakterią legionella pneumophila. Zmarły kolejne trzy osoby.

Podkarpacie

Finał Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych. W Rzeszowie wystąpi między innymi Mikromusic

RZESZOW. Na tegoroczny Festiwal składa się cykl warsztatów dedykowanych kadrom podkarpackich warsztatów terapii zajęciowej oraz dwa koncerty w Rzeszowie.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie tarnobrzeskim. Nie żyje motocyklista

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło na ul. Sandomierskiej w Grębowie. 48-letni motocyklista zderzył się z samochodem osobowym, zginął na miejscu. Jego pasażer trafił do szpitala.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Alert obowiązuje w piątek, 18 sierpnia od godz. 13:00 do godz. 22:00. Burzom towarzyszyć będą silne opady deszczu oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie dwóch bmw. 1 osoba nie żyje, 4 trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w miejscowości Mała w powiecie ropczycko-sędziszowskim. 

Reklama