Rzeszów - Sobota, 27.06.2026
Reklama

Sędziszów Małopolski został „Świetlną stolicą Polski”

Dodano: 25.01.2019 r.

fot. Biuro Prasowe Energa SA
fot. Biuro Prasowe Energa SA
SĘDZISZÓW MŁP. W X edycji ogólnopolskiego konkursu „Świeć się z Energą” wygrał Sędziszów Małopolski.  Dzięki ponad 7 tys. głosów pokonała 15 innych miast z całej Polski i zdobyła nagrodę główną: sprzęt AGD wart 50 tys. zł.

Głosujący w plebiscycie najwięcej głosów oddali na reprezentujący Podkarpacie Sędziszów Małopolski. W „Świeć się z Energą” wygrywa każdy z 16 finalistów – zwycięzca zdobył tytuł „Świetlnej stolicy Polski” i najbardziej wartościowe nagrody, pomoc od Grupy Energa trafi jednak także do pozostałych 15 miast biorących udział w finale.

Każde z nich wywalczyło zestawy sprzętu AGD o wartości 10 000 zł. Doroczny plebiscyt to dobroczynna akcja Grupy Energa, która od 10 już lat docenia miejscowości, które dbają o swoją oprawę w okresie świątecznym.

„Cieszę się, że udało nam się wygrać jubileuszową 10. edycję akcji  "Świeć się z Energą”. Nagrody otrzymane od Grupy Energa przyniosą wiele radości naszym mieszkańcom” – mówi Bogusław Kmieć burmistrz Sędziszowa Małopolskiego.
Reklama
Sędziszów Małopolski potwierdził zasadę, że szczególnie średnie i mniejsze miejscowości angażują się w tę rywalizację – cenne nagrody dla potrzebujących mieszkańców są bowiem bardzo realną pomocą zwłaszcza dla niedużych społeczności. Formuła plebiscytu sprawia, że o tym, kto wygra decyduje mobilizacja i determinacja w ciągłym śledzeniu wyników rywalizacji i systematyczne głosowanie.

W regionalnym etapie plebiscytu miast wzięło udział 159 miejscowości. Następnie 16 mistrzów wojewódzkich od 11 do 23 stycznia zmierzyło się w ogólnopolskim finale. Zwyciężył Sędziszów Małopolski, zdobywając 7340 głosów. Kolejne miejsca zajęły Katowice i Łomża.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej

PODKARPACIE. Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul, powołała na 5-letnią kadencję nowego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Został nim profesor Artur Mazur.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie volkswagena z audi w pow. rzeszowskim. 3 osoby w szpitalu

ULANICA. Policjanci z rzeszowskiej ekipy wypadkowej pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło dziś rano w miejscowości Ulanica w powiecie rzeszowskim. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Podkarpacie

Zderzenie osobówki z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe

PODKARPACIE. O dużym szczęściu może mówić 45-latka kierująca osobową toyotą. Kobieta wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy i zderzyła się z jadącym pociągiem. Na szczęście, nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Podkarpacie

Gdzie na narty w ten weekend na Podkarpaciu? Sprawdź, które stoki są czynne

PODKARPACIE. Spragnieni białego szaleństwa? Śpieszymy z dobrą nowiną. Większość wyciągów narciarskich w województwie podkarpackim już rozpoczęła sezon albo ruszy w najbliższym czasie. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna opublikowała listę czynnych stoków. Zobacz, gdzie...

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Radawie. Nie żyje 64-letni mężczyzna

RADAWA. 64-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy. Sprawca nie udzielił pomocy poszkodowanemu i uciekł z miejsca wypadku. Trwają jego poszukiwania. Policja prosi świadków zdarzenia o kontakt z Komendą Powiatową Policji...

Podkarpacie

Wiadukt w Babicy oddany do użytku kierowców

PODKARPACIE. Od kilku dni kierowcy mogą korzystać już z wiaduktu nad koleją w Babicy. Obiekt powstał w ramach budowy drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstaje ponad 56 km drogi ekspresowej S19. Jak przebiegają prace na poszczególnych odcinkach?

PODKARPACIE. Rozpoczęła się przerwa zimowa na budowie drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu; potrwa do 15 marca. Wykonawcy zapewniają jednak, że jeśli warunki na to pozwolą, prace będą kontynuowane. Tymczasem, GDDKiA podsumowała miniony...

Podkarpacie

Zakończyła się budowa ronda w Krzemienicy

PODKARPACIE. Blisko 8 mln zł kosztowała przebudowa skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 94 w Krzemienicy. Powstało tam rondo turbinowe.

Reklama