Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Sesja sejmiku województwa po raz pierwszy zdalnie

Dodano: 03.04.2020 r.

fot. Biuro prasowe UMWP
fot. Biuro prasowe UMWP
PODKARPACIE. Najbliższe obrady sejmiku województwa podkarpackiego będą inne niż zawsze. Radni będą obradowali zdalnie, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i ideą „zostań w domu”.

6 kwietnia  po raz pierwszy w swej historii sejmik województwa podkarpackiego będzie obradował zdalnie. Debata 33 radnych województwa odbędzie się online.

Przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz będzie ją prowadził z siedziby urzędu marszałkowskiego, natomiast radni będą zdalnie podejmować decyzje w swoich domach i miejscach pobytu.. W urzędzie trwają testy oprogramowania, które umożliwi radnych oddawanie głosów.

W czasie sesji zarząd województwa przedstawi aktualną informację o sytuacji na Podkarpaciu podczas epidemii koronawirusa. Radni zdecydują także m.in. o przystąpieniu do realizacji projektu Podkarpacki System Informacji Medycznej w ramach RPO WP 2014-2020.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragedia na Jeziorze Solińskim. Utonął 17-latek

PODKAPACIE. 17-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego jest kolejną ofiarą wody w tym sezonie na Podkarpaciu. Chłopak utonął w Jeziorze Solińskim.

Podkarpacie

Koronawirus. 11 nowych zakażeń na Podkarpaciu [6.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 11 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Dziesiątki interwencji strażaków po ulewach na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W czwartek nad województwem podkarpackim przeszły intensywne deszcze, którym miejscami towarzyszyły burze. Podkarpaccy strażacy mieli ręce pełne roboty.

Podkarpacie

Policja poszukuje świadków tragicznego wypadku w Stalowej Woli

PODKARPACIE. Stalowowolscy policjanci poszukuje świadków tragicznego wypadku , do którego doszło na początku lipca w Stalowej Woli. W wypadku zginęło małżeństwo, które osierociło trójkę dzieci.

Podkarpacie

6 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [5.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Tyle samo osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

IMGW Ostrzega! Silny deszcz z burzami na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało najwyższy stopień ostrzeżenia przed silnym deszczem i burzami, jakie przejdą nad województwem podkarpackim. Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [4.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Inwestycje kolejowe na Podkarpaciu za ponad 13 mln zł

PODKARPACIE. Powstanie dodatkowy przystanek w Przemyślu, nowe perony na stacjach Hurko i Medyka oraz przejście pod torami w Żurawicy.

Reklama