Rzeszów - Niedziela, 13.07.2025
Reklama

Skutki burz i intensywnych opadów na Podkarpaciu. 1200 interwencji strażaków

Dodano: /

fot. OSP Markowa
fot. OSP Markowa

PODKARPACIE. Wczoraj przez województwo podkarpackie przeszły silne burze, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu oraz porywisty wiatr. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych pracowali całą noc nad usuwaniem skutków nawałnic. Przeprowadzili ponad 1200 interwencji. Poszkodowane zostały 4 osoby.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na usuwaniu połamanych gałęzi, powalonych drzew i konarów zalegających na drogach, chodnikach, posesjach oraz liniach energetycznych. Funkcjonariusze zabezpieczali także zerwane dachy (ponad 150 takich przypadków), wypompowywali wodę z zalanych posesji oraz udzielali pomocy osobom poszkodowanym.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: łańcuckim, krośnieńskim i przeworskim. W Komendzie Powiatowej PSP w Łańcucie powołano sztab pod dowództwem zastępcy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Adama Wiśniewskiego.

Reklama

Łącznie przy usuwaniu skutków nawałnic zaangażowanych było blisko 2700 strażaków OSP i PSP z województwa podkarpackiego, tj. blisko 900 zastępów.

W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. W powiecie krośnieńskim dachówka spadła na mężczyznę. W pow. mieleckim zerwana linia energetyczna spowodowała porażenie prądem, a w powiatach leżajskim i przemyskim drzewa spadły na samochody, raniąc 2 osoby. - Wszyscy ranni zostali przetransportowani do szpitali – przekazała Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 150 zakażeń, brak zgonów [21.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie znalazło się na ostatniej pozycji pod względem liczby nowych zakażeń w kraju. 

Podkarpacie

56-letni mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. Zmarł w szpitalu

PODKARPACIE. Policjanci z Kolbuszowej wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Przedborzu. 56-mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik. Poszkodowany zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 400 zakażeń, 33 zgony [18.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 444 zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 56 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Ponad 100 interwencji podkarpackich strażaków. "Na szczęście nikt nie został ranny"

PODKARPACKIE. 104 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków silnego wiatru jaki od wczoraj wieje w naszym regionie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 500 zakażeń, dużo zgonów [17.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie znalazło się na ostatniej pozycji pod względem liczby nowych zakażeń w kraju.

Podkarpacie

Alert IMGW! Silny wiatr i burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanym silnym wiatrem na terenie całego województwa podkarpackiego. Spodziewane są również burze.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 600 zakażeń, 20 zgonów [16.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 617 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 85 ponownych zakażeń. 

Podkarpacie

Kolejny odcinek Via Carpatia w realizacji. Powstanie ponad kilometrowa estakada

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku Babica – Jawornik.

Reklama