Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Kierowca samochodu był pijany

Dodano: 21.01.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. Sąd Rejonowy w Łańcucie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 25-letniego mężczyzny, który kierując fordem, potrącił w Rakszawie rowerzystę. 25-latek był pijany. Potrącony rowerzysta zmarł w szpitalu.

W czwartek przed godz. 21, w Rakszawie w powiecie łańcuckim, doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca forda focusa potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. 50-letni mężczyzna, kierujący jednośladem, z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu łańcuckiego, który kierował fordem. Został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wskazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W piątek rano policjanci otrzymali informację, że potrącony 50-letni rowerzysta, w wyniku doznanych obrażeń, zmarł w szpitalu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łańcucie, w sobotę sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 25-letniego kierowcy forda na trzy miesiące.  
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zderzenie busa z samochodem osobowym. Utrudnienia na A4 w kierunku Rzeszowa

PODKARPACIE. Dziś rano na podkarpackim odcinku autostrady A4, pomiędzy węzłem Dębica Wschód a węzłem Sędziszów Małopolski doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów. Prawy pas ruchu w kierunku Rzeszowa jest zablokowany.

Podkarpacie

Kolizja na DK73 w Kołaczycach. Na jezdnię wyciekła substancja chemiczna

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 73 w Kołaczycach doszło do kolizji z udziałem samochodu ciężarowego przewożącego pojemniki z substancją chemiczną. Na miejscu pracują służby. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Pożar naczepy ciężarówki na autostradzie A4 w Ostrowie

PODKARPACIE. Kierowcy jadący autostradą A4 w kierunku Rzeszowa, na odcinku pomiędzy węzłem Dębica Zachód, a węzłem Sędziszów Małopolski muszą się liczyć z utrudnieniami. Płonie naczepa tira.

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek pod Mielcem

PODKARPACIE. Nie żyje 57-letni kierowca fiata, który zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podkarpacie

Kompletnie pijana matka przywiozła autem dziecko do przedszkola

PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu miała 34-latka, która przywiozła samochodem swoją 5-letnią córkę do przedszkola. Świadkiem zdarzenia był policjant po służbie, który natychmiast zareagował i uniemożliwił nieodpowiedzialnej kobiecie dalszą jazdę. Grozi jej...

Podkarpacie

Wojewoda powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Jarosław Janeczko ponownie objął funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła mu powołanie na pięcioletnią kadencję.

Podkarpacie

Na obwodnicy Stalowej Woli wywróciła się cysterna, wycieka paliwo. Utrudnienia potrwają kilka godzin

STALOWA WOLA. Przed godz. 11:00 na drodze krajowej nr 77 w Stalowej Woli przewróciła się cysterna. Na miejscu pracują służby. Droga jest całkowicie zablokowana.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na DK73 w Kołaczycach

PODKARPACIE. Dziś we wczesnych godzinach porannych na odcinku drogi krajowej nr 73 Pilzno - Jasło doszło do tragicznego wypadku. Samochód ciężarowy potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył.

Reklama