Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Szpital w Nowej Dębie ma nowy oddział

Dodano:

fot. Materiały Samorządu Województwa Podkarpackiego
fot. Materiały Samorządu Województwa Podkarpackiego
W szpitalu powiatowym w Nowej Dębie otwarto oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który dobudowany został do budynku nr 1 szpitala. Oficjalne otwarcie z udziałem przedstawicieli władz województwa i starostwa odbyło się 20 maja.

Nowy oddział w szpitalu w Nowej Dębie posiada 5-cio stanowiskową salę intensywnej terapii ze stanowiskiem nadzoru pielęgniarskiego. Została ona połączona z pomieszczeniem przygotowywania leków, łazienką i magazynami. Oddział posiada własny gabinet zabiegowy oraz gabinet ordynatora, a także: gabinet pielęgniarki oddziałowej, pokój lekarzy, pokój lekarza dyżurnego, zaplecze socjalne, brudownik, wraz z niezbędną infrastrukturą.

Projekt został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to około 8 mln zł.

Inwestycja ma podnieść jakość i zwiększyć dostęp do świadczonych usług medycznych. Umowę na jej realizację podpisano w kwietniu 2018 roku.  

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny wzrost liczby zakażeń i zgonów na Podkarpaciu [18.02.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 487 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, czyli prawie o 100 więcej niż wczoraj.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 400 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [17.02.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 396 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, z czego 87 w Rzeszowie. 

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 270 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 4 osoby [16.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Kolejny przetarg na przygotowanie dokumentacji dla obwodnicy Nowej Dęby

PODKARPACIE. Poprzednie postępowanie unieważniono, ze względu na zbyt wysokie oferty wykonawców.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [15.02.2021]

PODKARPACIU. W województwie podkarpackim odnotowano ponad 200 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 320 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 11 osób [12.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Silny mróz i zamiecie śnieżne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W niektórych rejonach województwa temperatura spadnie  w nocy nawet do -21 stopni Celsjusza.

Podkarpacie

Ponad 350 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [11.02.2021]

PODKARPACIE. Zmarło 8 mieszkańców województwa. 

Reklama