Rzeszów - Niedziela, 17.08.2025
Reklama

Szpital w Nowej Dębie ma nowy oddział

Dodano:

fot. Materiały Samorządu Województwa Podkarpackiego
fot. Materiały Samorządu Województwa Podkarpackiego
W szpitalu powiatowym w Nowej Dębie otwarto oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który dobudowany został do budynku nr 1 szpitala. Oficjalne otwarcie z udziałem przedstawicieli władz województwa i starostwa odbyło się 20 maja.

Nowy oddział w szpitalu w Nowej Dębie posiada 5-cio stanowiskową salę intensywnej terapii ze stanowiskiem nadzoru pielęgniarskiego. Została ona połączona z pomieszczeniem przygotowywania leków, łazienką i magazynami. Oddział posiada własny gabinet zabiegowy oraz gabinet ordynatora, a także: gabinet pielęgniarki oddziałowej, pokój lekarzy, pokój lekarza dyżurnego, zaplecze socjalne, brudownik, wraz z niezbędną infrastrukturą.

Projekt został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to około 8 mln zł.

Inwestycja ma podnieść jakość i zwiększyć dostęp do świadczonych usług medycznych. Umowę na jej realizację podpisano w kwietniu 2018 roku.  

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Budowa obwodnicy Sanoka. Kolejne utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu

W związku z trwającymi pracami przy budowie obwodnicy Sanoka, od 27 maja wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Lipińskiego oraz wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie wjazdu z...

Podkarpacie

Zaginął 43-letni mieszkaniec Przeworska. Jego zwłoki wyłowiono z rzeki

PODKARPACIE. 31 maja funkcjonariusz wydziału kryminalnego odnalazł w wodzie zwłoki. 

Podkarpacie

Użądliły go pszczoły, był uczulony. W akcji wziął udział śmigłowiec LPR

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Huwnik uratowali życie i zdrowie mężczyzny, którego użądliły pszczoły, a jest uczulony na ich jad. Sytuacja była na tyle krytyczna, że w akcji pomógł śmigłowiec LPR

Podkarpacie

Władysław Ortyl zadeklarował wsparcie finansowe dla gmin poszkodowanych w powodzi

Samorząd Województwa Podkarpackiego wesprze finansowo gminy, które ucierpiały na skutek powodzi. Taką deklarację złożył dziś marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji prasowej w Wadowicach Górnych.

Podkarpacie

Bez uprawnień, mając 2 promile wiozła samochodem dwójkę dzieci

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniej kobiecie, która pijana i bez uprawnień do kierowania przewoziła samochodem dwójkę dzieci.

Podkarpacie

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zalane tereny powiatu mieleckiego

Mateusz Morawiecki odwiedził gminę Wadowice Górne w powiecie mieleckim, w której występuje najgorsza sytuacja powodziowa na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Alarm przeciwpowodziowy w kilku gminach na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna

Na Podkarpaciu obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia dla całego województwa, ostrzeżenie meteorologicznne 3 stopnia dla 6 powiatów i 2 stopnia dla 19 powiatów.

Podkarpacie

Utrudnienia na drogach województwa w związku z ulewami

Policjanci i służby drogowe kierują ruchem w miejsach, w których występują utrudnienia lub drogi są zablokowane.

Reklama