Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

Szpital w Nowej Dębie ma nowy oddział

Dodano: 21.05.2019 r.

fot. Materiały Samorządu Województwa Podkarpackiego
fot. Materiały Samorządu Województwa Podkarpackiego
W szpitalu powiatowym w Nowej Dębie otwarto oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który dobudowany został do budynku nr 1 szpitala. Oficjalne otwarcie z udziałem przedstawicieli władz województwa i starostwa odbyło się 20 maja.

Nowy oddział w szpitalu w Nowej Dębie posiada 5-cio stanowiskową salę intensywnej terapii ze stanowiskiem nadzoru pielęgniarskiego. Została ona połączona z pomieszczeniem przygotowywania leków, łazienką i magazynami. Oddział posiada własny gabinet zabiegowy oraz gabinet ordynatora, a także: gabinet pielęgniarki oddziałowej, pokój lekarzy, pokój lekarza dyżurnego, zaplecze socjalne, brudownik, wraz z niezbędną infrastrukturą.

Projekt został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu to około 8 mln zł.

Inwestycja ma podnieść jakość i zwiększyć dostęp do świadczonych usług medycznych. Umowę na jej realizację podpisano w kwietniu 2018 roku.  

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

63-letni kierowca miał 7 promili! Jazdę oplem zakończył w rowie

PODKARPACIE. Dodatkowo okazało się, że 63-latek nie ma prawa jazdy i jest objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód którym kierował, nie posiada aktualnych badań technicznych.

Podkarpacie

Pijany kierowca dachował na obwodnicy Mielca

PODKARPACIE. Mieleccy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na obwodnicy Mielca. 

Podkarpacie

Wjechał w przystanek autobusowy i śmiertelnie potrącił kobietę

PRZEMYŚL. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Przemyślu. 66-letnia kobieta potrącona przez mitsubishi na przystanku autobusowym zmarła w szpitalu.

Podkarpacie

W święta więcej policyjnych patroli na drogach Podkarpacia

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci rozpoczynają wzmożone działania na drogach województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. 14 nowych przystanków i szybka kolej na lotnisko w Jasionce

PODKARPACIE. Postępują prace PKP Polskich Linii kolejowych S.A. przy realizacji inwestycji w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Babicy. Ciężarówka potrąciła pieszego

PODKARPACIE. Dziś w nocy w Babicy, kierowca ciężarowej scani potrącił mężczyznę. Niestety życia pieszego nie udało się uratować.

Podkarpacie

Kolejne inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W Przemyślu powstanie dodatkowy przystanek, w Medyce nowy peron, a w Żurawicy przejście podziemne.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Małówce. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. 42-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Małówka w powiecie strzyżowskim. Zderzyły się tam ford transit i toyota auris.

Reklama