Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Szybszy dojazd w Bieszczady. Wybrano wykonawcę dokumentacji rozbudowy DK28

Dodano: 18.03.2026 r. / Redakcja

Fragment drogi krajowej nr 28 / fot. GDDKiA
Fragment drogi krajowej nr 28 / fot. GDDKiA

PODKARPACIE. To ważna wiadomość dla kierowców z Podkarpacia i turystów jadących w Bieszczady. GDDKiA otworzyła oferty i wybrała najkorzystniejszą w przetargu na dokumentację dla rozbudowy odcinka DK28 między Długiem a Sanokiem. Nowa trasa ma połączyć obwodnice Sanoka i Miejsca Piastowego, a przy tym skrócić czas przejazdu i odciążyć okoliczne miejscowości.

Najkorzystniejszą ofertę, wartą ponad 3,6 mln zł, złożyło Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt Warszawa. Jeśli nie będzie odwołań, GDDKiA podpisze umowę z wykonawcą.

Firma będzie miała 26 miesięcy na przygotowanie całej dokumentacji. W tym czasie powstanie m.in. studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe i materiały potrzebne do uzyskania decyzji środowiskowej. Na tym etapie wyznaczony zostanie dokładny przebieg nowej drogi.

Plan zakłada budowę około 6 kilometrów nowej trasy, która ominie miejscowości Długie, Pisarowce i Nowosielce. Dodatkowo przebudowane mają zostać około 2 kilometry obecnej DK28 w Czerteżu i Zabłotcach.

Nowy odcinek będzie miał duże znaczenie dla całego regionu. Połączy obwodnicę Sanoka z planowaną obwodnicą Miejsca Piastowego i drogą ekspresową S19. Dzięki temu poprawi się dojazd do Bieszczad, a Sanok i okolice zyskają lepsze połączenie z główną siecią dróg.

Dziś ten fragment DK28 przebiega przez zwarte zabudowania, z licznymi skrzyżowaniami, przejściami dla pieszych i zjazdami do posesji. To powoduje korki, spowalnia ruch i obniża bezpieczeństwo. Problemem jest też przejazd kolejowy w Pisarowcach, który dodatkowo utrudnia przejazd.

Po wybudowaniu nowej drogi ruch tranzytowy ma zostać wyprowadzony z centrów miejscowości. To oznacza mniej samochodów, mniej hałasu i większe bezpieczeństwo mieszkańców. Skorzystają też kierowcy, bo podróż w stronę Sanoka i Bieszczad ma być szybsza i wygodniejsza.

Reklama


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [17.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 11 osób.

Podkarpacie

7 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zero zgonów [16.06.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Tragedia w Brzeźnicy. 23-latka wjechała pod pociąg. Zginęła na miejscu

PODKARPACIE. Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Brzeźnicy. 23-letnia kobieta wjechała autem przed nadjeżdżający pociąg. Zginęła na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [15.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Tragiczny pożar domu w Brzyskach. Nie żyje 53-letni właściciel

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru domu w miejscowości Brzyska w powiecie jasielskim. W pożarze zginął 53-letni właściciel.

Podkarpacie

17 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zero zgonów [11.06.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [10.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 15 osób.

Podkarpacie

Mandat za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych

PODKARPACIE. 28-letni mieszkaniec Ropczyc, został ukarany mandatem, za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych.

Reklama