Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Tir najechał na tył busa w Niebylcu. Utrudnienia trwały cztery godziny

Dodano:

fot. KPP Strzyżów
fot. KPP Strzyżów
PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w Niebylcu. Kierowca ciężarowego mana najechał na tył busa, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszą. Obrażeń doznali kierowca i pasażerka busa.

Przed godz. 9, dyżurny strzyżowskiej policji został powiadomiony o zderzeniu się opla movano z ciągnikiem siodłowym z naczepą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, kierujący oplem, zatrzymał pojazd, aby umożliwić bezpieczne przejście pieszej. W tym samym momencie, na tył jego busa najechała ciężarówka z naczepą, kierowana przez 70-letniego obywatela Serbii.

Piesza może mówić o ogromnym szczęściu – w chwili zderzenia zrobiła dopiero krok na przejście, jednocześnie unikając uderzenia przez busa. Siła zderzenia była tak duża, że przesunęła opla aż za przejście. Mimo, że przepchnięty bus otarł się o pieszą, na szczęście nie doznała ona obrażeń.
Reklama
Pomocy medycznej potrzebował natomiast kierowca busa i jedna z jego pasażerek, 43-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego. Po przewiezieniu do szpitala i przebadaniu okazało się, że urazy kierowcy i pasażerki są niegroźne i zostali oni zwolnieni.
Utrudnienia na drodze trwały przez cztery godziny - w miejscu zderzenia ruch odbywał się wahadłowo. Zablokowany był pas ruchu w kierunku Rzeszowa. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi. 
 

Źródło: KPP Strzyżów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 600 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 5 osób [12.04.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 623 osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Ponad 830 tys. zł na wsparcie filmów związanych z Podkarpaciem

PODKARPACIE. Ruszył nabór wniosków do piątej edycji konkursu na wsparcie produkcji filmowej Podkarpacki Regionalny Fundusz Filmowy 2021. Do rozdysponowania jest ponad 830 tys. zł.  Zgłoszenia trwają do 7 maja 2021 r.

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejne zakażenia i zgony na Podkarpaciu [9.04.2021]

PODKARPACIE. Mamy najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia – ponad 100 zakażeń, blisko 1300 ozdrowieńców, 51 zgonów na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 1000 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 60 osób [8.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 500 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 34 osoby [7.04.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim potwierdzono 482 nowe przypadki koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [6.04.2021]

PODKARPACIE. Ponad 330 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 2 zgony na Podkarpaciu – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Podkarpacie

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej. Został nim dr hab. n. med. Radosław Chaber.

Podkarpacie

Tragedia na Podkarpaciu. Matka zabiła dwoje dzieci, a potem popełniła samobójstwo

PODKARPACIE. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Kopki na Podkarpaciu. 41-letnia kobieta śmiertelnie raniła dwoje swoich dzieci, a następnie sama odebrała sobie życie.

Reklama