Rzeszów - Sobota, 17.01.2026
Reklama

Tragedia w Sanoku. Dwie ofiary śmiertelne, ranni funkcjonariusze

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. KPP w Sanoku
fot. KPP w Sanoku

SANOK. Tragiczne wydarzenia rozegrały się wczoraj w jednym z mieszkań w Sanoku. Mężczyzna zaatakował interweniujących funkcjonariuszy policji. Trzech z nich oraz strażak z KP PSP Sanok zostało rannych. Policjanci postrzelili agresora. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. W mieszkaniu ujawniono również ciało kobiety.

W czwartek, 21 listopada 2025 r. około godz. 10:00 policjanci z Sanoka otrzymali informację o agresywnym mężczyźnie, który zamknął się ze swoją matką w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Sadowej. Policjanci podejrzewali, że mógł odkręcić kurki z gazem, dlatego podjęli decyzję o wejściu do środka. - Z uwagi na to, że w mieszkaniu włączył się czujnik gazu, istniało podejrzenie, że mógł odkręcić kurki z gazem. Istniało niebezpieczeństwo zarówno dla niego jak i osoby z nim przebywającej, ale także mieszkańców, dlatego podjęto decyzję o wejściu do mieszkania - mówi nadkom. Piotr Wojtunik.

Po wejściu do środka funkcjonariusze, w jednym z pomieszczeń zauważyli ciało kobiety. Po chwili z innego pomieszczenia wybiegł mężczyzna, który w ręku trzymał ostre narzędzie przypominające maczetę i zaatakował strażaka i policjantów. - Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego, jednak ich użycie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny i atakował policjantów, w związku z tym użyli broni służbowej – tłumaczy Piotr Wojtunik.

Mimo reanimacji życia mężczyzny nie udało się uratować.

Reklama

W zdarzeniu rannych zostało dwóch policjantów. Zostali zabrani do szpitali w Sanoku i Brzozowie. Ranny został także strażak, którego śmigłowiec LPR przetransportował do szpitala w Rzeszowie. Jak poinformowała w mediach społecznościowych Państwowa Straż Pożarna, stan zdrowia strażaka jest stabilny, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja, pod nadzorem prokuratora, ustala teraz dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.



Źródło: KPP w Sanoku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Znamy oferty wykonawców na rozbudowę DK28 na odcinku Przemyśl-Medyka

PODKARPACIE. Najniższą cenę, 104 985 855,51 zł, zaoferowało Konsorcjum: PBI Infrastruktura S.A. i PBI WMB Sp. z o.o.

Podkarpacie

32 strażaków gasiło pożar budynku mieszkalnego w Oleszycach

PODKARPACIE. Akcja strażaków odbyła się 3 lutego. 

Podkarpacie

Ogłoszono przetarg na remont mostu w Nowej Dębie

NOWA DĘBA. Przyszli wykonawcy na składanie ofert mają czas do 19 lutego br.

Podkarpacie

Chciał sprzedać skradziony zegarek. Kupcem okazał się sam poszkodowany

NISKO. Mężczyzna wyjaśniał, że zegarek kupił od kobiety, która była opiekunką zatrudnioną przez poszkodowanego.

Podkarpacie

Podkarpaccy strażacy podsumowali ubiegły rok. Podczas uroczystości wręczono im nowy sprzęt

PODKARPACIE. W 2018 roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do ponad 23 tysięcy zdarzeń. 

Podkarpacie

2,5 miesięczne dziecko miało problemy z oddychaniem. Policjanci pilotowali samochód do szpitala

ŁAŃCUT. Do niecodziennej interwencji doszło 1 lutego przed godz. 20 w Łańcucie na drodze krajowej 94. 

Podkarpacie

W przemyskim szpitalu otwarto nowoczesne call center

PRZEMYŚL. Pod  numerem (16) 736 05 00, pacjenci mogą załatwić sprawy w 23 poradniach znajdujących się przy ul. Monte Cassino i Sportowej.

Reklama