Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Tragiczny bilans lipcowego weekendu nad wodą. Trzy osoby utonęły, jedną wciąż poszukują

Dodano: 29.07.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Tragicznie przedstawia się bilans lipcowego weekendu nad wodą. W niedzielę utonęły trzy osoby. 53-latek stracił życie kąpiąc w rzece San w Łukowie. 24-latek, utonął w zbiorniku wodnym w Nisku. Z Jeziora Solińskiego wyłowiono ciało 27 mężczyzny. Natomiast policjanci z Rzeszowa poszukują 35-letniego mieszkańca Niechobrza, który wczoraj prawdopodobnie utonął w stawie.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło wczoraj po godz. 15, w miejscowości Łukowa w powiecie leżajskim. Dużurny leżajskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Łukowa mężczyzna wszedł do rzeki San i zniknął pod wodą. Policjanci ustalili, że dwóch braci, mieszkańców powiatu leżajskiego, w godzinach południowych przyszło nad rzekę San w miejscowości Łukowa.

W pewnym momencie starszy z braci postanowił popływać, wszedł do wody. Chwilę później 53-latek zniknął pod jej powierzchnią. Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną. Po około dwóch godzinach płetwonurkowie wydobyli z wody ciało 53-latka. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn jego śmierci. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań.

W Nisku doszło do kolejnego wypadku. Przed godz. 19 na zalewie Podwalina, młody mężczyzna zanurzył się w wodzie i zniknął pod jej powierzchnią. Płetwonurkowie wyciągnęli 24-latka na brzeg. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczane do badań.
Reklama
Także wczoraj wieczorem, płetwonurkowie Państwowej Straży Pożarnej z Leska wyłowili z Jeziora Solińskiego ciało mężczyzny. Policjanci ustalili, że to 27-latek, którego zaginięcie, rano zgłosiła jego narzeczona. W poszukiwaniach brali udział policjanci, którzy patrolowali teren Soliny, policyjni stermotorzyści, oraz strażacy z Leska, którzy tego dnia szkolili się na terenie zalewu.

Dziś rano policjanci z Rzeszowa wznowili poszukiwania mężczyzny, który wczoraj prawdopodobnie utonął w stawie w Niechobrzu. Jak wstępnie ustalono, dwóch mężczyzn spotkało się w domu jednego z nich. Postanowili popływać w pobliskim stawie. Jeden z nich poszedł na chwilę do domu, kiedy wrócił kolegi już nie było, a na brzegu leżała jego odzież. Mężczyzna o całym zdarzeniu powiadomił służby. Wczoraj nie udało się go odnaleźć.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w powiecie jasielskim. Nie żyje 18-latka

PODKARPACIE. W miejscowości Czekaj, kierująca volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przepust. Samochód przewrócił się. Kierująca trafiła do szpitala, 18-letnia pasażerka zginęła na miejscu.

Podkarpacie

Ścigany za zabójstwo obywatel Niemiec zatrzymany w Medyce

PODKARPACIE. Strażnicy Graniczni z przejścia w Medyce zatrzymali obywatela Niemiec poszukiwanego na podstawie ENA za zabójstwo. Mężczyzna chciał przekroczyć granicę legitymując się paszportem swojego brata.

Podkarpacie

IMGW ostrzega: w środę burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne 1. stopnia dla części województwa podkarpackiego. Po południu i wieczorem spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 70 km/h oraz...

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z osobówką w Strzyżowie. Częściowo zablokowana DW988

PODKARPACIE. Tuż przed południem w powiecie strzyżowskim doszło do wypadku z udziałem ciężarowego volvo i osobowej Skody. Kierujący osobówką doznał obrażeń i trafił do szpitala. Droga wojewódzka nr 988 jest częściowo zablokowana.

Podkarpacie

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu na DK19 i DK94 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na drodze krajowej nr 19 w Jaworniku oraz na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Góra Ropczycka wprowadzono tymczasowe organizacje ruchu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w powiecie mieleckim. Nie żyją 3 osoby

PODKARPACIE. Nietrzeźwy kierowca auto-lawety, podczas ucieczki przed policją, uderzył w seata, którym podróżowało trzy osoby. Wszyscy zginęli na miejscu.

Podkarpacie

Wybrano wykonawcę obwodnicy Pilzna

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pilzna w ciągu DK73. W przypadku braku odwołań oraz przedłożenia przesz wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy, możliwe będzie...

Podkarpacie

Kolejny przetarg na przygotowanie rozbudowy DK28 Długie - Sanok

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła drugi przetarg na przygotowanie dokumentacji dla rozbudowy DK28 Długie – Sanok. Poprzedni został unieważniony, ponieważ oferty przekraczały założony budżet.

Reklama