Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Tragiczny bilans lipcowego weekendu nad wodą. Trzy osoby utonęły, jedną wciąż poszukują

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Tragicznie przedstawia się bilans lipcowego weekendu nad wodą. W niedzielę utonęły trzy osoby. 53-latek stracił życie kąpiąc w rzece San w Łukowie. 24-latek, utonął w zbiorniku wodnym w Nisku. Z Jeziora Solińskiego wyłowiono ciało 27 mężczyzny. Natomiast policjanci z Rzeszowa poszukują 35-letniego mieszkańca Niechobrza, który wczoraj prawdopodobnie utonął w stawie.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło wczoraj po godz. 15, w miejscowości Łukowa w powiecie leżajskim. Dużurny leżajskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Łukowa mężczyzna wszedł do rzeki San i zniknął pod wodą. Policjanci ustalili, że dwóch braci, mieszkańców powiatu leżajskiego, w godzinach południowych przyszło nad rzekę San w miejscowości Łukowa.

W pewnym momencie starszy z braci postanowił popływać, wszedł do wody. Chwilę później 53-latek zniknął pod jej powierzchnią. Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną. Po około dwóch godzinach płetwonurkowie wydobyli z wody ciało 53-latka. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn jego śmierci. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do badań.

W Nisku doszło do kolejnego wypadku. Przed godz. 19 na zalewie Podwalina, młody mężczyzna zanurzył się w wodzie i zniknął pod jej powierzchnią. Płetwonurkowie wyciągnęli 24-latka na brzeg. Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczane do badań.
Reklama
Także wczoraj wieczorem, płetwonurkowie Państwowej Straży Pożarnej z Leska wyłowili z Jeziora Solińskiego ciało mężczyzny. Policjanci ustalili, że to 27-latek, którego zaginięcie, rano zgłosiła jego narzeczona. W poszukiwaniach brali udział policjanci, którzy patrolowali teren Soliny, policyjni stermotorzyści, oraz strażacy z Leska, którzy tego dnia szkolili się na terenie zalewu.

Dziś rano policjanci z Rzeszowa wznowili poszukiwania mężczyzny, który wczoraj prawdopodobnie utonął w stawie w Niechobrzu. Jak wstępnie ustalono, dwóch mężczyzn spotkało się w domu jednego z nich. Postanowili popływać w pobliskim stawie. Jeden z nich poszedł na chwilę do domu, kiedy wrócił kolegi już nie było, a na brzegu leżała jego odzież. Mężczyzna o całym zdarzeniu powiadomił służby. Wczoraj nie udało się go odnaleźć.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Modernizacja linii kolejowej z Mielca do Padwi Narodowej

PODKARPACIE. Wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace rewitalizacyjne na odcinku linii kolejowej L25 z Mielca do Padwi Narodowej. W ramach inwestycji w Mielcu powstanie nowy wiadukt drogowy.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Domaradzu. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Wczoraj w Domaradzu doszło do czołowego zderzenia volkswagena z dacią. W wypadku ucierpiała jedna osoba. Kierowcy byli trzeźwi.

Podkarpacie

Ponad 530 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 38 osób [29.12.2021]

PODKARPACIE. Mamy 535 nowych, potwierdzonych zakażeń w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Kolejne 310 osób wyzdrowiało. Zmarło 38 osób.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [28.12.2021]

​PODKARPACIE. W porannym raporcie MZ potwierdziło 384 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 441 osób wyzdrowiało. Zmarło 7 osób – wszystkie miały choroby współistniejące.  

Podkarpacie

Ciało 25-latka leżało na drodze. Policja bada przyczynę śmierci mężczyzny

PODKARPACIE. Na drodze w miejscowości Brzyska, w powiecie jasielskim znaleziono ciało 25-letniego mężczyzny. Wg wstępnych ustaleń Policji, prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzny było wychłodzenie.  

Podkarpacie

Kolejne 8-kilometrów S19 na Podkarpaciu oddane do ruchu

PODKARPACIE. S19 na Podkarpaciu wydłużyła się o kolejne 8 kilometrów. Tuż przed świętami, kierowcom udostępniono odcinek między węzłami Łowisko, a Sokołów Małopolski Północ.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 160 zakażeń, brak zgonów [27.12.2021]

PODKARPACIE. Mamy 166 nowych, potwierdzonych zakażeń w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Podkarpacie

Ponad 120 interwencji podkarpackich strażaków w święta

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy podsumowali świąteczny okres. W trakcie trzech dni interweniowali 121 razy.

Reklama