Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

Tragiczny pożar niedaleko Brzozowa. Zginęła kobieta

Dodano: 17.03.2026 r. / Redakcja

Pożar drewnianego domu w Orzechówce / fot. KP PSP w Brzozowie
Pożar drewnianego domu w Orzechówce / fot. KP PSP w Brzozowie

PODKARPACIE. 90-letnia kobieta zginęła w pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Orzechówka niedaleko Brzozowa.

Informacja o pożarze dotarła do strażaków około godz. 9:30. Do akcji wysłano 10 zastępów straży pożarnych z powiatu brzozowskiego, w tym m.in. funkcjonariuszy z PSP Brzozów, OSP Blizne, OSP Jasienica Rosielna, OSP Orzechówka, OSP Stara Wieś.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, drewniany budynek w dużej części był zajęty ogniem. Jeszcze przed przyjazdem strażaków, sąsiedzi ewakuowali z domu 90-letnią kobietę. Niestety pomimo reanimacji, jej życia nie udało się uratować.

Po opanowaniu ognia, strażacy dokonali częściowej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji dachu oraz dogasili pogorzelisko.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane i zostaną ustalone.

Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie, w tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 551 pożarów w domach i mieszkaniach. 4 osoby zginęły, a 25 zostało rannych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpacie się wyludnia, przybywa mieszkańców Rzeszowa

PODKARPACIE. Z końcem pierwszego półrocza tego roku województwo podkarpackie liczyło mniej ludności niż w analogicznym czasie 2020 r. Zwiększyła się natomiast liczba mieszkańców Rzeszowa.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 260 zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [22.10.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 264 nowe zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 130 osób wyzdrowiało. W wyniku chorób współistniejących z COVID-19 zmarło 6 osób.

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny wzrost zakażeń na Podkarpaciu. MZ potwierdziło ponad 300 przypadków [21.10.2021]

PODKARPACIE. Kolejne 74 osoby wyzdrowiały. W wyniku chorób współistniejących z koronawirusem zmarło 6 osób.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 250 nowych zakażeń na Podkarpaciu [20.10.2021]

PODKARPACIE. To najwyższa dobowa liczba zakażeń w regionie od kwietnia br. 

Podkarpacie

50 interwencji strażaków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak poinformowała dziś rano KW PSP w Rzeszowie, w ciągu ostatniej doby podkarpaccy strażacy 50-krotnie wyjeżdżali do usuwania skutków podmuchów silnego wiatru w naszym regionie.

Podkarpacie

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o zagrożeniu silnym wiatrem na południu woj. podkarpackiego.

Podkarpacie

160 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [19.10.2021]

PODKARPACIE. Kolejnych 81 osób wyzdrowiało. W wyniku występowania chorób współistniejących zmarła jedna osoba.

Podkarpacie

Mandat za "selfie" przy granicy

PODKARPACIE, Ukaraniem mandatem przez straż graniczną zakończyło się dla trojga młodych osób robienie sobie zdjęć za granicą z Ukrainą.

Reklama