Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

Tragiczny pożar niedaleko Brzozowa. Zginęła kobieta

Dodano: 17.03.2026 r. / Redakcja

Pożar drewnianego domu w Orzechówce / fot. KP PSP w Brzozowie
Pożar drewnianego domu w Orzechówce / fot. KP PSP w Brzozowie

PODKARPACIE. 90-letnia kobieta zginęła w pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Orzechówka niedaleko Brzozowa.

Informacja o pożarze dotarła do strażaków około godz. 9:30. Do akcji wysłano 10 zastępów straży pożarnych z powiatu brzozowskiego, w tym m.in. funkcjonariuszy z PSP Brzozów, OSP Blizne, OSP Jasienica Rosielna, OSP Orzechówka, OSP Stara Wieś.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, drewniany budynek w dużej części był zajęty ogniem. Jeszcze przed przyjazdem strażaków, sąsiedzi ewakuowali z domu 90-letnią kobietę. Niestety pomimo reanimacji, jej życia nie udało się uratować.

Po opanowaniu ognia, strażacy dokonali częściowej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji dachu oraz dogasili pogorzelisko.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane i zostaną ustalone.

Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie, w tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 551 pożarów w domach i mieszkaniach. 4 osoby zginęły, a 25 zostało rannych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

12 ognisk koronawirusa na Podkarpaciu. Większość to DPS’y

PODKARPACIE. Największe ognisko występuje w DPS’ie w Foluszu w powiecie jasielskim, gdzie łącznie potwierdzono 99 przypadków zakażenia. Cały czas najwięcej zakażeń w naszym regionie pochodzi z tzw. transmisji poziomej (zakażenia rodzinne i...

Podkarpacie

Koronawirus. 1260 zakażeń, 706 wyzdrowień, 11 zgonów [9.11.2020]

PODKARPACIE. Na Podkarpaciu potwierdzono dziś 1260 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 706 osób, zmarło 11 mieszkańców województwa.  

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 2000 zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w powiecie rzeszowskim [7.11.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim potwierdzono dziś 1946 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 877 osób, 27 zmarło.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy rekord zakażeń na Podkarpaciu [6.11.2020]

​PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 1707 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 

Podkarpacie

W Sanoku powstało trójwymiarowe przejście dla pieszych

PODKARPACIE. Trójwymiarowe pasy namalowano na ul. Kochanowskiego przy Szkole Podstawowej nr 1.

Podkarpacie

Podkarpacie gotowe na sezon zimowy

PODKARPACIE. Podczas briefingu prasowego, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zapewniła, że województwo podkarpackie jest dobrze przygotowane na okres zimowy.  

Podkarpacie

Na Podkarpaciu działają trzy izolatoria. Wolnych jest ponad 320 miejsc

RZESZÓW. W Rzeszowie utworzono nowe izolatorium dla 127 pacjentów. Łącznie na Podkarpaciu działają 3 takie miejsca. Obecnie wolnych jest ponad 320 miejsc.

Podkarpacie

Koronawirus. Rekord zakażeń i zgonów na Podkarpaciu. W Rzeszowie 475 przypadków [5.11.2020]

PODKARPACIE. W dzisiejszym komunikacie potwierdzono 1553 nowe przypadki, z czego aż 475 w Rzeszowie. Zmarło 27 mieszkańców województwa.
 

Reklama