Rzeszów - Piątek, 20.03.2026
Reklama

Tragiczny pożar niedaleko Brzozowa. Zginęła kobieta

Dodano: 17.03.2026 r. / Redakcja

Pożar drewnianego domu w Orzechówce / fot. KP PSP w Brzozowie
Pożar drewnianego domu w Orzechówce / fot. KP PSP w Brzozowie

PODKARPACIE. 90-letnia kobieta zginęła w pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Orzechówka niedaleko Brzozowa.

Informacja o pożarze dotarła do strażaków około godz. 9:30. Do akcji wysłano 10 zastępów straży pożarnych z powiatu brzozowskiego, w tym m.in. funkcjonariuszy z PSP Brzozów, OSP Blizne, OSP Jasienica Rosielna, OSP Orzechówka, OSP Stara Wieś.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, drewniany budynek w dużej części był zajęty ogniem. Jeszcze przed przyjazdem strażaków, sąsiedzi ewakuowali z domu 90-letnią kobietę. Niestety pomimo reanimacji, jej życia nie udało się uratować.

Po opanowaniu ognia, strażacy dokonali częściowej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji dachu oraz dogasili pogorzelisko.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane i zostaną ustalone.

Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie, w tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 551 pożarów w domach i mieszkaniach. 4 osoby zginęły, a 25 zostało rannych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Uwaga! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W środę, 8 czerwca 2022 r. na terenie całego województwa podkarpackiego przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Podkarpacie

Wypadek motoszybowca w Górkach. Jedna osoba nie żyje

PODKARPACIE. W Górkach rozbił się motoszybowiec z dwoma mężczyznami na pokładzie. Jeden z nich, w stanie ciężkim, został przetransportowany do szpitala w Krakowie. Drugi poniósł śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Tragedia nad wodą. 45-latek poślizgnął się i wpadł do rzeki. Zmarł w szpitalu

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 22:00 w Straszęcinie w powiecie dębickim.

Podkarpacie

Osiem ofert w przetargu na realizację kolejnego odcinka S19

PODKARPACIE. Chodzi o projekt i budowę ponad 12-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Domaradz - Iskrzynia. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 88 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarła 1 osoba.  

Podkarpacie

Nietrzeźwy kierowca pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h

PODKARPCIE. 22-letni kierowca toyoty, jechał 103 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Podkarpacie

Znamy laureatów Podkarpackiej Nagrody Samorządowej 2022

​RZESZÓW. Wręczenie nagród 22 edycji Konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa odbyło się 26 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Sali Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. 

Podkarpacie

Tragedia w Krośnie. Nie żyje 14-letni chłopiec

KROSNO. Do tragicznego zdarzenia doszło dziś około godz. 13:00 w Krośnie. 14-letni chłopak, wszedł na słup energetyczny i spadł z wysokości kilku metrów. W wyniku doznanych obrażeń, zmarł.

Reklama