Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Tragiczny w skutkach pożar niedaleko Kolbuszowej

Dodano:

fot. KPP Kolbuszowa
fot. KPP Kolbuszowa
PODKARPACIE. Około 50 letni mężczyzna zginął w pożarze domu jednorodzinnego w Lipnicy niedaleko Kolbuszowej.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali 23 grudnia po godzinie 14.00. W momencie, gdy przyjechali na miejsce, z jednego z okien wydobywał się ogień.

Z przekazanych przez strażaków informacji wynikało, że podczas akcji gaśniczej, w jednym z pomieszczeń, znaleziono zwłoki mężczyzny. Na miejsce pojechała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorem.

Jak ustalili policjanci, w domu, w którym wybuchł pożar, mieszka starsza kobieta wraz z 49-letnim synem. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta zdążyła opuścić dom zanim pożar się rozprzestrzenił.

W akcję gaśniczą zaangażowanych było 24 strażaków – 7 zastępów straży pożarnych. Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i dokumentację fotograficzną. W sprawie trwają dalsze czynności.
 
Źródło: KPP Kolbuszowa/Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Od 15 grudnia nowe obostrzenia. Limity osób w miejscach publicznych i zamknięte kluby

KRAJ/PODKARPACIE. Od 15 grudnia będą obowiązywać nowe limity osób w transporcie, restauracjach, kinach i teatrach. Kluby nocne i dyskoteki, za wyjątkiem nocy sylwestrowej, będą zamknięte. 

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 700 zakażeń, 15 zgonów [14.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 692 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Kolejne 762 osoby wyzdrowiały. Zmarło 15 osób.

Podkarpacie

Kolejne inwestycje przeciwpowodziowe na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zakończyła się budowa ponad 7,5 km wału przeciwpowodziowego rzeki Trześnikówki. Dzięki inwestycji, mieszkańcy gminy Gorzyce i miasta Tarnobrzega zyskali skuteczniejszą ochronę przeciwpowodziową.

Podkarpacie

Wypadek pod Przeworskiem. 3 osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE.Auto z czterema osobami uderzyło w skarpę. 

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [13.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 305 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Kolejnych 925 osób wyzdrowiało. Zmarła 1 osoba.

Podkarpacie

Sytuacja epidemiczna na Podkarpaciu. "Poważna, ale stabilna"

PODKARPACIE. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart na wczorajszej konferencji przedstawiła aktualną sytuację epidemiczną w naszym województwie. Za nami szczyt obecnej fali zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 800 nowych zakażeń. Duża liczba zgonów [10.12.2021]

PODKARPACIE.MZ potwierdziło 833 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 1080 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarły 63 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [9.12.2021]

PODKARPACIE. Mamy 950 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 810 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 zmarły 33 osoby – 30 z nich miało choroby współtowarzyszące.

Reklama