Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Trójka nastolatków podejrzana o rozbój. Obezwładnili i okradli 15-latka

Dodano:

fot. KMP Krosno
fot. KMP Krosno
KROSNO. Krośnieńscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o rozbój. Nastolatkowie zaatakowali 15-latka i ukradli mu pieniądze, którymi się później podzielili. Za popełnione przestępstwo 18 i 17-latkowi grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem, przy ul. Wyspiańskiego w Krośnie. 15-letni chłopiec został zaatakowany przez trzech nastolatków, którzy go obezwładnili i ukradli mu 100 złotych. Zrabowaną gotówkę rozdzieli między siebie i uciekli.

Jeszcze tego samego wieczora policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Okazali się nimi 18-latek i jego 14-letni kompan.

Starszy z mężczyzn trafił do policyjnego aresztu, natomiast  jego o cztery lata młodszy kolega został przewieziony do izby dziecka w Rzeszowie. Kilka godzin później policjanci zatrzymali trzeciego z napastników, to 17-letni mieszkaniec Krosna.

Młodzi mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut rozboju. O przyszłości 14-latka zadecyduje sąd rodzinny, natomiast wobec jego starszych kolegów zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Podejrzanym grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 3 maja. Na Podkarpaciu wpłynęło już ponad 18 tys. wniosków

PODKARPACIE. Już ponad 18 tys. wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy wpłynęło do podkarpackich oddziałów ZUS. Okres korzystania ze świadczenia został wydłużony do 3 maja.

Podkarpacie

Koronawirus. 3 nowe przypadki, 2 ofiary śmiertelne na Podkarpaciu. Aktualne dane [27.04.2020]

PODKARPACIE. 316 zakażonych, 180 wyzdrowiało - mamy najnowsze dane z województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu wyzdrowiało kolejne 12 osób. Dwa nowe przypadki zakażenia [26.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 12 osób wyzdrowiało.

Podkarpacie

Koronawirus. 23 nowe przypadki na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [25.04.2020]

PODKARPACIE. 311 osób zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim. Dziś potwierdzono 23 nowe przypadki. Jedna osoba wyzdrowiała.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr i możliwe burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzenie 1 stopnia o silnym wietrze na Podkarpaciu oraz możliwych burzach.

Podkarpacie

S19 Lublin - Sokołów Małopolski. Trwają prace na 11 z 12 odcinków

130 km przyszłej S19, od Lublina do Sokołowa Małopolskiego, jest w trakcie realizacji. Dzięki inwestycji, z Rzeszowa do Warszawy dojedziemy samochodem w niecałe 3 godziny.

Podkarpacie

65-letni mężczyzna zginął w pożarze domu

8 zastępów straży pożarnej gasiło pożar drewnianego domu w Hucie Starej. Dwóm osobom udało się uciec z budynku. Niestety w pożarze zginął około 70-letni mężczyzna.  

Podkarpacie

Koronawirus. Na Podkarpaciu wyzdrowiały kolejne 22 osoby. Aktualna sytuacja [23.04.2020]

PODKARPACIE. Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 22 osoby wyzdrowiały.

Reklama