Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

Ulewy na Podkarpaciu. Ponad 600 interwencji strażaków

Dodano:

fot. KP PSP w Przeworsku
fot. KP PSP w Przeworsku
PODKARPACIE. Zalane piwnice i drogi, połamane drzewa – to skutki intensywnych opadów deszczu w naszym regionie.

To był pracowity wieczór i  noc dla podkarpackich strażaków. W związku z silnymi opadami deszczu w ciągu ostatnich 24 godzin strażacy interweniowali 640 razy. Ich działania polegały głównie na pompowaniu wody z zalanych piwnic w domach i budynkach gospodarczych, udrożnianiu przepustów drogowych. Strażacy pomagali zabezpieczyć workami z piaskiem budynki narażone na podtopienie, a także usuwali połamane konary drzew i drzewa leżące na jezdniach, chodnikach i posesjach.

Najwięcej interwencji podjęto w powiatach: rzeszowskim, krośnieńskim, sanockim, przemyskim i przeworskim.

Niestety, prognozy pogody na najbliższe dni są zbyt optymistyczne. Przewiduje się dalsze opady deszczu oraz możliwe burze. Dziś do godz. 14:00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW 1 stopnia w związku przewidywanymi opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym oraz burzami z porywami wiatru do 65 km/h. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bieszczadzkiego, jarosławskiego, leskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i Przemyśla, przeworskiego oraz sanockiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Opady marznące i gołoledź na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Alarm dotyczy całego Podkarpacia.

Podkarpacie

Coraz mniej studentów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. O blisko 2 % spadła liczba studentów na Podkarpaciu w 2019 roku w porównaniu z 2018 rokiem.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 250 nowych przypadków na Podkarpaciu. Zmarło 33 osoby [9.12.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 253 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 33 mieszkańców województwa; 26 z nich miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Braniszowie. Nie żyje 45-latek

PODKARPACIE. 45-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego został potrącony na DW986 przez samochód osoby marki kia. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego. Została nim dr n. hum. Beata Witalec.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia na Podkarpaciu. Zmarło 21 osób [8.12.2020]

PODKARPACIE. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w województwie podkarpackim potwierdzono 204 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 21 osób, z czego 16 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus. 155 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 3 osoby [7.12.2020]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 155 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. 

Podkarpacie

"Podkarpacie. Będziesz pod wrażeniem" - ruszyła nowa kampania promująca województwo

PODKARPACIE. Krakowska Agencja Reklamowa MDI Group stworzyła nową kampanię promującą Podkarpacie.  

Reklama