Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Uszkodzono rurociąg gazowy. Ewakuowano mieszkańców z ośmiu gospodarstw

Dodano:

fot. KM PSP Krosno
fot. KM PSP Krosno
PODKARPACIE. W związku z uszkodzeniem rurociągu w miejscowości Głowienka, strażacy byli zmuszeni ewakuować osoby mieszkające w promieniu 150 m od miejsca zdarzenia.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego PSP w Krośnie w sobotę, 7 grudnia o godz. 10:30. Na miejsce awarii zostały wysłane dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Krosno oraz Ochotnicza Straż Pożarna Krosno – Suchodół.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu prowadzonych działań strażacy stwierdzili, że został uszkodzony rurociąg gazowy o średnicy 100 mm. Wraz z funkcjonariuszami policji przystąpiono do ewakuacji mieszkańców z obiektów znajdujących się w promieniu 150 m od miejsca zdarzenia (ewakuowano 8 gospodarstw, w których łącznie znajdowało się 15 osób).

Dyżurny pogotowia energetycznego wyłączył zasilanie sieci energetycznej na obszarze, na którym doszło do zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pracowników pogotowia gazowego przystąpiono do zaciśnięcia uszkodzonego przewodu gazowego w celu likwidacji wycieku.

Po zakończeniu działań pogotowia gazowego sprawdzono znajdujące się w pobliżu (w promieniu 150m) obiekty pod kątem występowania gazu ziemnego w wewnątrz pomieszczeń, a w szczególności sprawdzono piwnice.
 
Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Uderzył siekierą śpiącą żonę. 56-latek został tymczasowo aresztowany

SANOK. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Podkarpacie

Zatrzymano trzy osoby poszukiwane listami gończymi

PODKARPACIE. Jedna z zatrzymanych ukrywała się od dwudziestu lat.

Podkarpacie

Podsumowanie policyjnej akcji „Boże Ciało 2019”. Nikt nie zginął, zatrzymano 58 pijanych kierowców

PODKARPACIE. W tym czasie doszło do 24 wypadków, w których nikt nie zginął, 31 osób zostało rannych.

Podkarpacie

Wzrasta liczba żłobków i klubów dziecięcych na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Zwiększyła się również liczba miejsc i dzieci w tych placówkach.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na trasie Przemyśl-Dynów. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 17.00

PODKARPACIE. Do wypadku doszło dziś przed godz. 12, w miejscowości Reczpol.

Podkarpacie

Tragedia w Rudawce Rymanowskiej. Nie żyje 50-latek, któremu spadł na głowę kamień

PODKARPACIE. Pomimo reanimacji życia 50-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, nie udało się uratować.

Podkarpacie

Biegał półnagi wokół zabytkowej fontanny. Przy pijanym 23-latku znaleziono marihuanę

KOLBUSZOWA. Dziwne zachowane młodego mężczyzny wzbudziło czujność dzielnicowych.

Reklama