Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Uszyli ponad 33 tys. maseczek. Zakończyła się akcja "Maseczki dla Łańcuta"

Dodano:

Zdjęcie z portalu internetowego Miasta Łańcuta
Zdjęcie z portalu internetowego Miasta Łańcuta
Ponad 420 podkarpackich instytucji i placówek służby zdrowia otrzymało maseczki ochronne dzięki akcji „Maseczki dla Łańcuta”.

Inicjatorką akcji „Maseczki dla Łańcuta” była Katarzyna Gargała. Inicjatywa wystartowała 15 marca, a jej celem było dostarczenie wielorazowych maseczek ochronnych, jak największej liczbie osób, nie tylko ze szpitala w Łańcucie, ale na terenie całego województwa.

Organizatorka akcji utworzyła specjalną grupę na profilu facebookowym, która zrzeszyła ponad 3 tys. członków, a centrum dowodzenia zlokalizowane zostało w holu Miejskiego Domu Kultury. W akcje zaangażowały się osoby szyjące, szwalnie oraz punkty krawieckie.  

Dzięki inicjatywie udało się uszyć ponad 33 tysiące maseczek, które przekazano na potrzeby ponad 420 instytucji, punktów, zakładów, przychodni i oddziałów szpitalnych.

Po 6 tygodniach intensywnej działalności grupa zakończyła swoją aktywność.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Policjanci z Sanoka eskortowali do szpitala rodzącą kobietę

PODKARPACIE. Sanoccy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą. Dzięki ich pomocy, przyszła mama w odpowiednim czasie trafiła pod opiekę specjalistów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Zarębkach. Nie żyje 35-letni motocyklista

PODKARPACIE. 35-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i najprawdopodobniej uderzył w barierę ochronną. Mimo udzielonej pomocy, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Kolejna ofiara wody w powiecie leżajskim

PODKARPACIE. 60-letni mężczyzna utonął w zbiorniku wodnym w Przychojcu.

Podkarpacie

Tragedia w Leżajsku. W zbiorniku melioracyjnym utonął 24-latek

LEŻAJSK. 24-letni mężczyzna utonął nad tzw. Florydą. Jest pierwszą w tym sezonie ofiarą wody w powiecie leżajskim.

Podkarpacie

Upały na Podkarpaciu, nawet 37 stopni. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. IMGW wydał ostrzeżenie 3 stopnia (najwyższe) dotyczące upałów na terenie województwa podkarpackiego. W niektórych miejscach termometry pokażą nawet 37 stopni Celsjusza.

Podkarpacie

Odnowiona Oranżeria i Ujeżdżalnia w Muzeum - Zamku w Łańcucie dostępna dla turystów

ŁAŃCUT. W Muzeum - Zamku w Łańcucie otwarto Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego.

Podkarpacie

Otwarcie kolejki linowej i ośrodka PKL w Solinie już w lipcu. Znamy cennik

PODKARPACIE. Nowa atrakcja turystyczna w Solinie zostanie otwarta w lipcu. Już wkrótce ruszy rezerwacja biletów na podróż koleją gondolową. Ogłoszono ceny atrakcji w ośrodku PKL.

Reklama