Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Uwaga, burze z gradem na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenia dla całego regionu

Dodano: 07.05.2026 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla całego województwa podkarpackiego. Mieszkańcy muszą liczyć się z silnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem oraz lokalnie gradem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk wynosi 80%.

Pierwsze ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14.00 w czwartek 7 maja do godz. 4.00 w piątek 8 maja. Obejmuje powiaty: brzozowski, dębicki, jasielski, kolbuszowski, krośnieński, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, stalowowolski, strzyżowski i tarnobrzeski oraz miasta Krosno, Rzeszów i Tarnobrzeg.

Drugie ostrzeżenie zacznie obowiązywać od godz. 18.00 w czwartek 7 maja do godz. 4.00 w piątek 8 maja. Obejmuje powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski oraz miasto Przemyśl.

Synoptycy prognozują burze, którym towarzyszyć będą silne opady deszczu do 25 mm, lokalnie do 35 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy jest grad.

Jak zachować się w czasie burzy — zalecenia IMGW

Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas burzy. Stosowanie się do nich może uchronić przed poważnym niebezpieczeństwem.

  • jeśli to możliwe, zostań w domu,
  • zabezpiecz drzwi, okna oraz przedmioty na parapecie i balkonie,
  • odłącz od prądu sprzęty domowe,
  • nie stój pod pojedynczym drzewem,
  • unikaj dotykania metalowych przedmiotów,
  • unikaj otwartych przestrzeni,
  • jeśli jesteś w górach — jak najszybciej zejdź ze szczytu,
  • jeśli jedziesz autem — zjedź na parking z dala od drzew,
  • jeśli pływasz — natychmiast wyjdź z wody i oddal się od brzegu,
  • jeśli zauważysz niebezpieczne zdarzenie — zadzwoń po pomoc pod numer alarmowy 112


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Mołodycz. Tir wypadł z drogi i wjechał do rowu. 26-letni kierowca w szpitalu

PODKARPACIE. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na DW 865 w Mołodyczu , w powiecie jarosławskim. Kierowca ciężarowego volvo zakończył jazdę w rowie. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Podkarpacie

Wideorejestratory GDDKiA w 130 punktach na Podkarpaciu. Rusza Generalny Pomiar Ruchu

PODKARPACIE. W czwartek, 23 stycznia 2025 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna tzw. Generalny Pomiar Ruchu (GPR). Na Podkarpaciu pomiary dokonywane będą z wykorzystaniem wideorejestratorów ulokowanych w 130 punktach przez...

Podkarpacie

5 tys. zł mandatu i 15 punktów dla kierującej nissanem. Pędziła ponad 170 km/h

PODKARPACIE. Wysokim mandatem i 15 punktami karnymi ukarana została 47-letnia kobieta, która pędziła z prędkością 176 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Podczas policyjnej kontroli, okazało się, że 47-latka...

Podkarpacie

Mieszkaniec Podkarpacia groził śmiercią Jurkowi Owsiakowi. Został aresztowany

PODKARPACIE. 38-letek z Odrzykonia (pow. krośnieński) usłyszał zarzuty w związku z groźbami jakie kierował do szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mężczyzna w sieci nawoływał m.in. do pozbawienia życia Jurka Owsiaka. Podejrzany trafił...

Podkarpacie

Uwaga! Ślisko na drogach i chodnikach. IMGW wydało ostrzeżenie

PODKARPACIE. Od wczoraj w województwie podkarpackim obowiązuje drugi stopień zagrożenia w związku z prognozowanymi opadami marznącymi.

Podkarpacie

Wjechała do rowu, uciekła, a potem zgłosiła kradzież auta. Okazało się, że była pijana

PODKARPACIE. 31-latka kierująca toyotą, zakończyła jazdę w rowie. Następnie kobieta wydostała się z pojazdu i oddaliła się z miejsca zdarzenia. Po chwili zgłosiła, że jej pojazd został skradziony z posesji, na której...

Podkarpacie

ZOBACZ. Wnętrza tunelu na S19 w Babicy okiem drona

PODKARPACIE. Karpatka wydrążyła już ponad 400 metrów tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała filmik z wnętrza powstającej budowli.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej

PODKARPACIE. Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul, powołała na 5-letnią kadencję nowego konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Został nim profesor Artur Mazur.

Reklama