Rzeszów - Piątek, 12.06.2026
Reklama

W pożarze traw w Sokołowie Małopolskim zginął starszy mężczyzna

Dodano: 01.04.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
SOKOŁÓW MŁP. Ciało 84-letniego mężczyzny znaleźli strażacy podczas gaszenia pożaru traw na nieużytkach w Sokołowie Małopolskim niedaleko Rzeszowa. Do tragedii doszło 30 marca.

Jak ustalili policjanci, tuż przed godz. 14 straż pożarna została powiadomiona o pożarze traw w Sokołowie Małopolskim. Ogień pochłonął około pół hektara traw i zarośli.

W trakcie akcji gaśniczej strażacy ujawnili zwłoki starszego mężczyzny. Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego potwierdził jego zgon. To pierwsza ofiara śmiertelna tego typu pożaru w naszym regionie.

Na miejscu zdarzenia pracowali policyjni eksperci i prokurator. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zmarły to 84-letni mieszkaniec tej miejscowości.

Decyzją prokuratora zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone do badań. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia. W tym roku podkarpaccy strażacy gasili już ponad 2200 pożarów. Ogień zdewastował prawie 1300 hektarów pól i łąk.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kapitan statku na Jeziorze Solińskim pod wpływem alkoholu

62-letni kapitan jednego ze statków pasażerskich pływających po Jeziorze Solińskim został zatrzymany przez Policję. Mężczyzna miał blisko 1,4 promila alkoholu.

Podkarpacie

W czasie festynu zawalił się dach sceny. Trzy osoby przewieziono do szpitala

PRZEMYŚL. W wyniku burzy i silnych powiewów wiatru zawalił się dach sceny muzycznej oraz jeden ze stojący obok namiotów.

Podkarpacie

Otwarto nowy łącznik autostradowy. Inwestycja kosztowała blisko 11 mln zł

DĘBICA. Łącznik połączy autostradę A4 ze starą krajową „czwórką” oraz z drogą wojewódzką Dębica – Mielec.

Podkarpacie

Powstał ilustrowany przewodnik po Bieszczadach dla rodzin z dziećmi

Do wyjazdu w Bieszczady zachęcają twórcy przewodnika NIEMAPA.

Podkarpacie

Będzie otwarcie łącznika A4 z drogą krajową nr 94

PODKARPACIE. Nowy łącznik zostanie otwarty już w najbliższy piątek. 

Podkarpacie

Pijany jechał pod prąd autostradą. 6 osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala

PODKARPACIE. Kierowca renaulta, jadąc autostradą pod prąd, zderzył się z busem, w którego tył uderzyło jeszcze subaru.

Podkarpacie

Zawodnicy wyścigu kolarskiego wjadą na Podkarpacie. Będą utrudnienia w kilku miastach [TRASA]

PODKARPACIE. Zawodnicy 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków w najbliższy weekend wjadą na teren Podkarpacia.

Reklama