Rzeszów - Środa, 06.05.2026
Reklama

Więcej policjantów na drogach w weekend majowy

Dodano: 30.04.2026 r. / Redakcja

fot. KWP w Rzeszowie
fot. KWP w Rzeszowie

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zapowiadają wzmożone działania na drogach regionu w związku z majowym weekendem, który potrwa od 30 kwietnia do 4 maja. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu, szczególnie na trasach prowadzących do popularnych miejscowości turystycznych.

Reklama

Patrole policyjne, w tym motocykliści oraz radiowozy oznakowane i nieoznakowane z wideorejestratorami, pojawią się w większej liczbie. Policjanci skupią się na eliminowaniu nieprawidłowego wyprzedzania, wymuszania pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzestrzegania przepisów dotyczących pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci. Szczególną uwagę zwrócono na kierowców pod wpływem alkoholu – mogą oni spodziewać się częstszych kontroli trzeźwości. Reakcja funkcjonariuszy spotka również osoby przekraczające prędkość oraz poruszające się pojazdami w złym stanie technicznym. W miejscach szczególnie niebezpiecznych kontrole prędkości będą prowadzone kaskadowo.

Policja apeluje do kierowców o odpowiedzialność i sprawdzenie stanu technicznego pojazdów przed podróżą. Przypomina również o bezwzględnym obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez wszystkich pasażerów oraz prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach lub na podstawkach. Ważne jest także odpowiednie zabezpieczenie pojazdu podczas postoju, w tym unikanie pozostawiania wartościowych przedmiotów na widoku.

Osoby wyjeżdżające na dłużej proszone są o zabezpieczenie swoich domów i mieszkań. Należy upewnić się, że drzwi i okna są zamknięte. Wskazane jest również poproszenie sąsiadów o pomoc w stworzeniu pozorów obecności, np. poprzez otwieranie okien czy włączanie świateł wieczorem.

Dodatkowo, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z 31 lipca 2007 roku, w dniach 30 kwietnia i 2 maja, w godzinach od 18:00 do 22:00, a także 1 i 3 maja, od 8:00 do 22:00, obowiązywać będzie zakaz ruchu dla pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Źródło: KWP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [12.11.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 636 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Kolejne 504 osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 800 zakażeń, 19 zgonów [10.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 795 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 600 nowych zakażeń na Podkarpaciu [9.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 606 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 300 nowych zakażeń na Podkarpaciu [8.11.2021]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 327 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 420 osób wyzdrowiało. Nie odnotowano zgonów osób chorych na COVID-19.

Podkarpacie

Nocny wypadek na A4. Citroen uderzył w bariery

PODKARPACIE. 35-letnia kobieta kierująca citroenem, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne. W zdarzeniu ucierpiała jedna z pasażerek.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [5.11.2021]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 715 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejnych 455 osób wyzdrowiało. Zmarło 9 osób. 

Podkarpacie

Blisko 700 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 9 osób [4.11.2021]

PODKARPACIE. MZ potwierdziło 691 nowych przypadków. Kolejnych 271 osób wyzdrowiało. W wyniku zakażenia COVID-19 i występowania chorób współistniejących zmarło dziewięć osób.

Podkarpacie

Stypendia dla najbardziej uzdolnionych uczniów

PODKARPACIE. Do 10 listopada potrwa nabór na stypendia dla uczniów podkarpackich szkół. Przyznanych zostanie łącznie 800 stypendiów po 5000 zł rocznie dla uczniów szkół średnich i zawodowych. 

Reklama