Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Wypadek autokaru z turystami w Makowej

Dodano: 28.03.2025 r. / Redakcja

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych
fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych

PODKARPACIE. Autokar z około 40 pasażerami wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do wypadku doszło około godz. 10:30, w miejscowości Makowa w powiecie przemyskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu wycieczkowego który jechał z Arłamowa, najprawdopodobniej podczas wymijania z samochodem ciężarowym, wypadł z drogi i wjechał do rowu. Podróżujący, którzy znajdowali się w autokarze o własnych siłach opuścili pojazd.

Osobom poszkodowanym ratownicy medyczni i strażacy udzielili pomocy na miejscu. Żaden z pasażerów nie wymagał hospitalizacji. Wszyscy uczestnicy zostali przewiezieni do hotelu.

Jak informował serwis remiza.pl, w pierwszej chwili na miejsce zdarzenia zostały skierowane trzy śmigłowce LPR z baz w Krakowie, Kielcach i Sanoku. Jednak zanim dotarły na miejsce, zostały odwołane.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci, którzy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.


Źródło: KMP w Przemyślu, KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

PKP PLK zapowiada lepsze i wygodniejsze podróże z Rzeszowa w stronę Bieszczad

PODKARPACIE. Podpisana umowa dotyczy linii na trasie Jasło – Nowy Zagórz.

Podkarpacie

Spowodował kolizję, wyszedł kupić alkohol, a policji tłumaczył że pił po zdarzeniu

NISKO. Policjanci zatrzymali  prawo jazdy i pobrali krew do badań na zawartość alkoholu.

Podkarpacie

Na S19 Sokołów Młp. - Jasionka powstanie druga jezdnia

Firma Mosty Katowice zajmie się zajmie się wykonaniem koncepcji dobudowy drugiej jezdni 19 na odcinku od Jasionki do Sokołowa Małopolskiego – Północ. Koszt inwestycji to blisko 3 mln zł.

Podkarpacie

Zablokowana Wisłostrada przy Tarnobrzegu. W wypadku zginęło dziecko

TARNOBRZEG. Do wypadku doszło około godz. 11.30 w Tarnobrzegu na Wisłostradzie.

Podkarpacie

Grupa Orlen rozpocznie poszukiwania gazu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Uruchomienie produkcji gazu planowane jest na koniec 2020 roku.

Podkarpacie

Policzono zwierzynę w poł.-wsch. Polsce. Mamy 40,5 tys. saren, 551 żubrów i 1,8 tys. dzików

PODKARPACIE. W południowo-wschodniej Polsce bytuje m.in. blisko 14 tys. jeleni, 40,5 tys. saren oraz ponad 500 łosi.

Podkarpacie

31-latek chciał sobie dorobić sprzedając narkotyki. Wpadł podczas kontroli

DĘBICA. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Maciej S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Reklama