Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Wypadek szybowca w Musikowie. Pilot wydostał się o własnych siłach [ZDJĘCIA]

Dodano: /

Wypadek szybowca w Musikowie / fot. KP PSP w Stalowej Woli
Wypadek szybowca w Musikowie / fot. KP PSP w Stalowej Woli

PODKARPACIE. O dużym szczęściu może mówić pilot szybowca, który runął na ziemię. Mężczyźnie udało się opuścić maszynę o własnych siłach. O wypadlu poinformowano Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Musików w gminie Radomyśl nad Sanem. Stalowowolscy strażacy otrzymali informację o szybowcu który spadł na łąkę około godz. 18:20. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnych.

Jak ustalono, 37-latek z Rzeszowqa leciał do Zamościa. Podczas awaryjnego lądowania, szybowiec zahaczył o drzewo i spadł na ziemię.

Pilot opuścił rozbity szybowiec o własnych siłach i został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Trwa ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. O zdarzeniu poinformowano Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nowe karetki dla stacji pogotowia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. 10 ambulansów trafi do 5 stacji pogotowia w województwie podkarpackim. Każda otrzyma po dwa. Łączna wartość pojazdów to ok. 7 mln zł.

Podkarpacie

Koronawirus. 16 nowych zakażeń na Podkarpaciu. 6 osób wyzdrowiało [10.07.2020]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim odnotowano 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało kolejne 6 osób.

Podkarpacie

Wypadek szybowca w Laszkach. Pilot w ciężkim stanie trafił do szpitala

PODKARPACIE. Szybowiec podczas startu prawdopodobnie wpadł w korkociąg i uderzył w ziemię. 18-letni pilot doznał poważnych obrażeń i w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Podkarpacie

S19 Kamień - Sokołów Małopolski Północ z pozwoleniem na budowę

PODKARPACIE. Jest decyzja wojewody o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Kamień – Sokołów Małopolski Północ. To ostatni z sześciu odcinków S19 powstających na terenie Podkarpacia.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. 7 nowych przypadków, 3 osoby wyzdrowiały [9.07.2020]

PODKARPACIE. Łącznie do tej pory w naszym województwie potwierdzono 825 przypadków zakażenia koronawirusem.

Podkarpacie

Wjechał na przejazd kolejowy. Maszynista zdążył zatrzymać pociąg

PODKARPACIE. 54-letni kierowca został ukarany mandatem, a jego konto zasiliły 4 punkty karne. 

Podkarpacie

Most w Tryńczy do remontu

PODKARPACIE. Do końca rok ma zostać wyremontowany most w miejscowości Tryńcza, w ciągu drogi krajowej nr 77. GDDKiA ogłosiło przetarg.

Podkarpacie

Koronawirus. 27 nowych zakażeń na Podkarpaciu. 9 osób wyzdrowiało

PODKARPACIE. Ponad 800 zakażonych na Podkarpaciu. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 27 nowych przypadków. Kolejne 9 osób wyzdrowiało.

Reklama