Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Wypadek szybowca w Musikowie. Pilot wydostał się o własnych siłach [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.07.2025 r. / Redakcja

Wypadek szybowca w Musikowie / fot. KP PSP w Stalowej Woli
Wypadek szybowca w Musikowie / fot. KP PSP w Stalowej Woli

PODKARPACIE. O dużym szczęściu może mówić pilot szybowca, który runął na ziemię. Mężczyźnie udało się opuścić maszynę o własnych siłach. O wypadlu poinformowano Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Musików w gminie Radomyśl nad Sanem. Stalowowolscy strażacy otrzymali informację o szybowcu który spadł na łąkę około godz. 18:20. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnych.

Jak ustalono, 37-latek z Rzeszowqa leciał do Zamościa. Podczas awaryjnego lądowania, szybowiec zahaczył o drzewo i spadł na ziemię.

Pilot opuścił rozbity szybowiec o własnych siłach i został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

Trwa ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. O zdarzeniu poinformowano Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Po zderzeniu busa z osobówką 11 rannych trafiło do szpitali

PODKARPACIE. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 15 w Widełce.

Podkarpacie

Pojazd prowadzony przez 17-latka dachował. Nastolatek trafił do szpitala

PODKARPACIE. 17-latek na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Podkarpacie

Nieznaczny wzrost liczby turystów odwiedzających Podkarpacie

PODKARPACIE. Turystyczne obiekty noclegowe na Podkarpaciu dysponowały w 2018 roku 34,7 tys. miejscami noclegowymi. 

Podkarpacie

Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Cztery osoby w szpitalu, dwie poważnie ranne

PODKARPACIE. Do tego dramatycznego wypadku doszło w niedziele o 1.00 w miejscowości Łysa Góra w powiecie jasielskim.

Podkarpacie

Pościg za pijanym kierowcą. 21-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE. Mężczyzna w pewnym momencie zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo.

Podkarpacie

Nietypowa interwencja policji. Pijany mężczyzna zawisł na płocie głową w dół

PODKARPACIE. Z przekazanych informacji wynikało, że na płocie jednej z posesji zawisł mężczyzna zaczepiony za spodnie.

Podkarpacie

Zatrzymano poszukiwanego listem gończym 21-latka z Sędziszowa Małopolskiego

SĘDZISZÓW MŁP. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama