Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Wypadek w Bieszczadach. Awionetka uderzyła w drzewo. 3 osoby ranne

Dodano:

fot. KPP Lesko
fot. KPP Lesko
PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godz. 17:30 w Żernicy Wyżnej w Bieszczadach. Awionetka podczas lądowania uderzyła w drzewo. Trzy osoby zostały ranne.

Wypadek miał miejsce w rejonie szybowiska w Żernicy Wyżnej. Awionetką Cessna 172 leciało trzy osoby – 42-letni pilot z Pruszkowa, instruktor aeroklubu warszawskiego oraz dwójka 37-latków z Warszawy. Był to lot szkoleniowy.

Samolot wystartował z lotniska w Weremieniu. Podczas próby podejścia do lądowania, awionetka uderzyła w drzewo i spadła na ziemię z dużej wysokości. Pilot i pasażerowie trafili do szpitala. 42-letni mężczyzna i 37-letnia kobieta, których obrażenia były najpoważniejsze, zostali w szpitalu. Drugi z pasażerów, po uzyskaniu pomocy medycznej, został zwolniony do domu.

Dokładne okoliczności wypadku będzie wyjaśniać specjalna komisja lotnicza.

 
Źródło: KPP Lesko
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zderzenie samochodu z żubrem w Bieszczadach

PODKARPACIE. W wypadku ranna została pasażerka samochodu. Niestety zwierzę nie przeżyło.

Podkarpacie

14-latek podpalił dwie stodoły i wiatę

PODKARPACIE. O dalszym losie nastolatka zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.

Podkarpacie

Uwaga! Dziś możliwe burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzenia 1 i 2 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Łańcucie

ŁAŃCUT. Na przejeździe kolejowym w Łańcucie doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem technicznym. Kobieta kierująca osobówką poniosła śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 198 zakażeń w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarło 3 osoby.  

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Tryńczy. Pociąg uderzył w ciężarówkę

PODKARPACIE. W wypadku zginął 37-letni kierowca ciężarówki. 

Podkarpacie

Osiem ofert w przetargu na realizację 6-kilometrowego odcinka S19

PODKARPACIE. Ponad 6-kilomtrowy odcinek S19 Lutcza – Domaradz, będzie jednym z trudniejszych w realizacji fragmentem międzynarodowego szlaku Via Carpatia.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Radawie. 20-letni kierowca uderzył w drzewo

PODKARPACIE. W niedzielę w Radawie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 20-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Reklama