Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Zbierali grzyby halucynogenne w Bieszczadach. Zatrzymała ich Straż Graniczna

Dodano: 16.10.2023 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARACIE. 28-letni mężczyzna i 27-letnia kobieta zostali zatrzymani przez partol Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych. Funkcjonariusze znaleźli przy nich 60 grzybów halucynogennych.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w Ustrzykach Górnych, na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Funkcjonariusze z placówki SG w Ustrzykach Górnych, zauważyli dwie osoby znajdujące się poza szlakiem turystycznym. Byli to mieszkańcy województwa małopolskiego - 28-letni mężczyzna i 27-letnia kobieta - którzy zbierali tam grzyby. Uwagę mundurowych zwróciło nerwowe zachowanie „turystów”.

Podczas kontroli, okazało się, że mają przy sobie blisko 60 grzybów halucynogennych, które są w Polsce nielegalne. Grzybiarze zostali zatrzymani i przekazani policjantom, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej przypomina, że „posiadanie środków odurzających lub substancji psychoaktywnych to przestępstwo zagrożone karą grzywny lub ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności. Do tej kategorii zaliczają się również grzyby halucynogenne”.

 
Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na hulajnodze. Nie żyje 62-letni mężczyzna

PODKARPACIE. 62-letni mężczyzna zmarł na skutek obrażeń, jakie odniósł w wyniku przewrócenia się na hulajnodze. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Podkarpacie

10 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarły 2 osoby [3.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim.   

Podkarpacie

Coraz więcej 100-latków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak wynika z danych ZUS, w województwie podkarpackim jest 111 stulatków – tyle osób pobiera świadczenie honorowe z tytułu ukończenia 100 lat.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [2.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie lubaczowskim. Nie żyje 63-latek

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, w Rudzie Różanieckiej w powiecie lubaczowskim. Kierowca peugeota wpadł do rowu. Mężczyzna zginął na miejscu, pasażerka trafiła do szpitala.

Podkarpacie

Koronawirus. 8 zakażeń na Podkarpaciu [30.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [23.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [22.07.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 3 osoby.

Reklama