Rzeszów - Piątek, 01.08.2025
Reklama

Zdemontowali znaki drogowe. Policji tłumaczyli, że to prezent urodzinowy

Dodano:

fot. KMP Krosno
fot. KMP Krosno
KROSNO. Kara aresztu lub grzywna grozi dwóm pijanym mężczyznom, którzy zdemontowali znaki drogowe na ul. Okrzei w Krośnie. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a o ich przyszłości zadecyduje sąd.

Przedwczoraj po godz. 1 w nocy, policjanci zwrócili uwagę na dwóch pijanych mężczyzn, którzy nieśli ze sobą znaki drogowe. Do zdarzenia doszło na krośnieńskiej dzielnicy Zawodzie, w rejonie remontowanej ulicy Okrzei.

Byli to dwaj mieszkańcy gminy Korczyna, w wieku 26 i 28 lat. Młodszy z nich twierdził, że znaki otrzymał w prezencie urodzinowym, a funkcjonariusze bezpodstawnie podjęli wobec niego interwencję.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało po około 2 promile alkoholu w ich organizmach. Mundurowi zabezpieczyli znaki drogowe, które prawdopodobnie ustawione były na remontowanym odcinku ul. Okrzei w Krośnie.

W związku z bezprawnym usunięciem znaku drogowego, zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet aresztu.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Poranny wypadek na A4 w kierunku Rzeszowa. Zderzenie osobówki w lawetą

PODKARPACIE. Dziś rano, na 606 km autostrady A4 w kierunku Rzeszowa, doszło do zderzenia dwóch pojazdów. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

Podkarpacie

Od 1 lipca wspólny bilet na autobusy ZG PKS i pociągi Polregio

PODKARPACIE. Związek Gmin „PKS” i Polregio podpisały porozumienie o współpracy, którego efektem jest wprowadzenie wspólnego biletu. Jest to inicjatywa Województwa Podkarpackie, które w znacznym stopniu finansuje tę usługę.

Podkarpacie

Nocny wypadek na autostradzie A4. Pojazdy zapaliły się, jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Do groźnego wypadku doszło dziś w nocy na autostradzie A4 w województwie podkarpackim. Samochód dostawczy zderzył się z motorowerem. Obydwa pojazdy stanęły w płomieniach. Poważnie ranny został kierujący jednośladem.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! W poniedziałek upały i burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II dotyczące upału oraz burz, jakie prognozowane są na terenie Podkarpacia.

Podkarpacie

Dodatkowa akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o dodatkowej akcji szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Postęp prac na S19 Babica – Jawornik. Powstaje tu najwyższa estakada w Polsce

PODKARPACIE. Od zakończenia przerwy zimowej, tempo prac na budowie drogi ekspresowej S19 między Babicą a Jawornikiem znacznie przyspieszyło. Roboty prowadzone są w każdej branży. Zaawansowanie prac wynosi blisko 50 proc.

Podkarpacie

Podkarpackie Święto Miodu już po raz dwudziesty

PODKARPACIE. "Wczoraj, dziś i jutro pszczelarstwa na Podkarpaciu" - pod takim hasłem odbędzie się jubileuszowa XX. edycja Podkarpackiego Święta Miodu.

Podkarpacie

Nad Jeziorem Solińskim będzie bezpieczniej. Bieszczadzkie Pogotowie ma własną motorówkę

PODKARPACIE. 4 czerwca 2025 r. odbyło się wodowanie nowego ambulansu wodnego, który w sezonie letnim będzie wykorzystywany na Jeziorze Solińskim przez Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe.

Reklama