Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Zderzenie ciężarówki z pociągiem. Nie żyje kierowca samochodu

Dodano: 18.08.2020 r.

fot. KWP
fot. KWP
PODKARPACIE. Trwa ustalanie przyczybn wypadku, do którego doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w miejscowości Przędzel w powiecie niżańskim. Z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wjechał pod pociąg relacji Lublin – Wrocław Główny.

Do tragicznego wypadku doszło około godz. 7:30 na przejeździe kolejowo-drogowym w Przędzelu w powiecie niżańskim. Wg wstępnych ustaleń Policji, kierowca ciężarowego mana, wyjeżdżając z terenu budowy, wjechał wprost pod pociąg pospiesznym relacji Lublin - Wrocław. Lokomotywa się wykoleiła. Uszkodzona został sieć trakcyjna.

Na miejscu wypadku zginął 42-letni kierowca samochodu ciężarowego. 30-letni maszynista został ranny i śmigłowcem LPR przetransportowano go do szpitala. Żaden z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń.
Reklama

Dla podróżujących pociągiem zorganizowano komunikację zastępczą. „Pasażerom pociągu relacji Lublin – Wrocław Główny, który brał udział w zdarzeniu, przewoźnik zapewnił przejazd autobusami do stacji Łańcut. Stąd podróżni ruszą w dalszą drogę.” – informuje PKP PLK S.A.

Po zdarzeniu PKP wprowadziło zmiany w komunikacji na linii Stalowa Wola – Przeworsk. Pociągi kierowane są na trasę zmienioną przez stację Kolbuszowa. O zmianach w komunikacji podróżni informowani są na stacjach i przystankach.
 
Źródło: KWP
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek pod Mielcem

PODKARPACIE. Nie żyje 57-letni kierowca fiata, który zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podkarpacie

Kompletnie pijana matka przywiozła autem dziecko do przedszkola

PODKARPACIE. Ponad 3 promile alkoholu miała 34-latka, która przywiozła samochodem swoją 5-letnią córkę do przedszkola. Świadkiem zdarzenia był policjant po służbie, który natychmiast zareagował i uniemożliwił nieodpowiedzialnej kobiecie dalszą jazdę. Grozi jej...

Podkarpacie

Wojewoda powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Jarosław Janeczko ponownie objął funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul wręczyła mu powołanie na pięcioletnią kadencję.

Podkarpacie

Na obwodnicy Stalowej Woli wywróciła się cysterna, wycieka paliwo. Utrudnienia potrwają kilka godzin

STALOWA WOLA. Przed godz. 11:00 na drodze krajowej nr 77 w Stalowej Woli przewróciła się cysterna. Na miejscu pracują służby. Droga jest całkowicie zablokowana.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na DK73 w Kołaczycach

PODKARPACIE. Dziś we wczesnych godzinach porannych na odcinku drogi krajowej nr 73 Pilzno - Jasło doszło do tragicznego wypadku. Samochód ciężarowy potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył.

Podkarpacie

Wypadek na autostradzie A4 w Woli Dalszej. Samochód wypadł z drogi

Do wypadku doszło około godz. 7:30 na odcinku autostrady A4 pomiędzy Łańcutem a Przeworskiem, na wysokości Woli Dalszej. Ranne zostały dwie osoby.

Podkarpacie

Wypadek na DK 73 w Brzostku. Wprowadzono ruch wahadłowy

PODKARPACIE. Trzy pojazdy zderzyły się na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Brzostek w powiecie dębickim. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Reklama