Rzeszów - Wtorek, 13.05.2025
Reklama

Zderzenie samochodu z żubrem w Bieszczadach

Dodano:

fot. KPP Lesko
fot. KPP Lesko
PODKARPACIE. Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w pobliżu miejscowości Zawóz w powiecie leskim. Samochód z kierowcą i pasażerką zderzył się z żubrem. Pasażerka została lekko ranna. Niestety zwierzę nie przeżyło.

Do zdarzenia doszło po godz. 20:00, na drodze prowadzącej do miejscowości Zawóz, poza obszarem zabudowanym. 28-letni mieszkaniec Zawozu wraz z 23-letnią pasażerką wracali oplem do domu. Nagle, wprost pod samochód z lasu wybiegł żubr. Kierujący nie zdołał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, w wyniku czego auto wpadło do przydrożnego rowu. Żubr zdołał jeszcze przejść kilka metrów w stronę lasu, jednak padł na pobliskiej łące.

Kierowca opla był trzeźwy. Nie odniósł żadnych obrażeń. 23-letnia pasażerka doznała urazu ręki. Pojazd zabezpieczono do dalszych czynności. Ponieważ żubry są gatunkiem chronionym, tuszę zwierzęcia zabezpieczył leśniczy.
 
Źródło: KPP Lesko
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Prace na obwodnicy Łańcuta nie zwalniają tempa

Ponad 14% prac przy robotach drogowych oraz blisko 65% przy robotach mostowych na obwodnicy Łańcuta. Mimo pandemii roboty nie zwalniają tempa.

Podkarpacie

Koronawirus. 6 nowych przypadków na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Mamy 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus. 9 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [3.05.2020]

PODKARPACIE. 8 kolejnych osób wyzdrowiało, 1 osoba zmarła.

Podkarpacie

Koronawirus. 8 nowych przypadków na Podkarpaciu. Aktualna sytuacja [1.05.2020]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych, dziś w województwie podkarpackim potwierdzono 8 nowych zakażenia koronawirusem. 2 kolejne osoby wyzdrowiały.

Podkarpacie

Otwarto oferty w przetargu na remont 3 mostów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Rzeszowski oddział GDDKiA otworzył oferty w przetargu na remont trzech mostów w ciągu dróg krajowych nr 9, 73 i 94. Prace remontowe mają zostać wykonane jeszcze w tym roku.

Podkarpacie

Koronawirus. 1 nowy przypadek, kolejne 6 osób wyzdrowiało. Aktualna sytuacja [30.04.2020]

PODKARPACIE. 329 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 205 osób wyzdrowiało. 

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Babicy. Nie żyje rowerzysta

PODKARPACIE. Nie żyje 81-letni rowerzysta potrącony przez samochód. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Podkarpacie

Nowoczesne kamery na podkarpackich przejściach granicznych

PODKARPACIE. Podkarpackie przejścia graniczne wyposażono w nowoczesne optoelektroniczne systemy nadzoru do obserwacji terenu w dzień i w nocy. Koszt inwestycji to prawie 1,5 mln zł.

Reklama