Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Zima zawita na Podkarpacie. W piątek intensywne opady śniegu, ostrzeżenie IMGW

Dodano: 20.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

PODKARPACIE. Nawet 50 cm śniegu spadnie w piątek (21.11) na Podkarpaciu – tak wynika z prognozy meteorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od godzin porannych będą obowiązywać ostrzeżenia I i II stopnia.

Drugi stopień zagrożenia ogłoszono dla powiatów: bieszczadzkiego, jasielskiego, Krosna, krośnieńskiego, leskiego i sanockiego. Synoptycy IMGW zapowiadają intensywne opady śniegu, momentami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Zgodnie z prognozami spadnie od 25 cm do 35 cm białego puchu. W górach przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść nawet do 50 cm. Najbardziej intensywne opady wystąpią w piątek.

Alert obowiązuje od godz. 05:00 (piątek 21.11) do godz. 20:00 (sobota 22.11).

W pozostałej części województwa podkarpackiego będzie obowiązywał I stopień zagrożenia.

Reklama

Od 21 listopada, godz. 07:00, do 22 listopada, godz. 15:00 alert dotyczy 11 powiatów: brzozowskiego, jarosławskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, przemyskiego, miasta Przemyśl, przeworskiego, rzeszowskiego, miasta Rzeszów oraz strzyżowskiego. W tych miejscach może spaść od 20 do 30 cm śniegu. Najmocniej ma padać w piątek.

Kolejne ostrzeżenie I stopnia dotyczy 8 powiatów: dębickiego, kolbuszowskiego, mieleckiego, niżańskiego, ropczycko-sędziszowskiego, stalowowolskiego, miasta Tarnobrzeg oraz tarnobrzeskiego. Obowiązuje ono tylko w piątek, 21 listopada od godz. 05:00 do godz. 20:00. Spodziewane są opady śniegu, miejscami umiarkowane. Pokrywa śnieżna może zwiększyć się o 10–15 cm.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [28.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia województwo podkarpackie po raz kolejny znalazło się na ostatniej pozycji, pod względem liczby nowych zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Samochód dostawczy śmiertelnie potrącił 59-letniego mężczyznę

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło w piątek wieczorem w miejscowości Lipiny w powiecie dębickim.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [25.02.2022]

PODKARPACIE. 248 zakażeń (w tym 26 ponownych) i 11 zgonów w województwie podkarpackim – wynika z najnowszego raportu zakażeń koronawirusem opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu uruchomiono punkty recepcyjne

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim uruchomiono cztery punkty recepcyjne dla uchodźców z Ukrainy. Dodatkowy punkt obsługujący ruch kolejowy powstał na dworcu w Przemyślu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Blisko 200 zakażeń, 22 zgony [24.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem. W województwie podkarpackim potwierdzono192 nowe przypadki.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [23.02.2022]

PODKARPACIE. 320 zakażeń (w tym 29 ponownych) i 12 zgonów w województwie podkarpackim – wynika z najnowszego raportu Ministerstwo Zdrowia.

Podkarpacie

4-latek połknął baterię. Policjanci eskortowali go do szpitala

PODKARPACIE. Strzyżowscy policjanci eskortowali samochód przewożący 4-latka, który połknął baterię. Dzięki pomocy mundurowych, chłopczyk szybko otrzymał pomoc lekarską.

Podkarpacie

Kolejne inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

PODKARPACIE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na realizacje kolejnych inwestycji w województwie podkarpackim w ramach rządowego programu przystankowego. Ich wartość to ponad 12,5 mln zł.

Reklama