Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Zmalała liczba ludności na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów.

Wg danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, na koniec 2019 roku odnotowano nieznaczne zmniejszenie liczby ludności w województwie podkarpackim w porównaniu z końcem 2018 roku.
Liczba ludności Podkarpacia wg stanu na grudzień 2019 r. spadła o 1,9 tys. osób w porównaniu z końcem 2018 roku i wyniosła 2127 tys. osób. W ciągu roku zawarto 10,1 tys. małżeństw, tj. o 751 mniej niż w roku poprzednim. O 4,3 % spadła liczba urodzeń. W 2019 r. zanotowano 20,6 tys. urodzeń żywych, tj. o 920 mniej niż w 2018.  W 2019 roku odnotowano więcej zgonów w porównaniu z 2018 rokiem (o 393).

Saldo migracji wewnętrznej wyniosło minus 3,5 tys. osób. W 2019 roku na pobyt stały za granicę wyjechało z Podkarpacia 546 osób, natomiast powróciło na stałe 1058 osób, co oznacza, że saldo migracji zagranicznej wyniosło 512 osób.

„Zmniejszenie się liczby ludności Podkarpacia, to wynik ujemnego ogólnego salda migracji stałej (migracje wewnętrzne i zagraniczne), które wyniosło – minus 3,0 tys. osób.” – informuje Urząd Statystyczny w Rzeszowie.


 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Policjanci rozpoczynają dzisiaj ogólnopolską akcję pn. „telefony”. Potrwa do godz. 22.00

PODKARPACIE. Jest to jednodniowa akcja, która potrwa do godziny 22.00.

Podkarpacie

Policjanci z Podkarpacia podsumowali 2018 rok. Wzrosła wykrywalność przestępstw kryminalnych

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu popełniono 24.921 przestępstw, o 4.797 mniej niż rok wcześniej. Wykrywalność sięga 77,2%.

Podkarpacie

Obywatel Izraela spowodował wypadek. Poręczył za niego rabin krakowski

PODKARPACIE. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wniosek o skazanie bez rozprawy.

Podkarpacie

Wypadek w Nisku. Dwie osoby przewieziono do szpitala

NISKO. W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy osobowe i jeden cieżarowy.

Podkarpacie

29-latek z Ropczyc z zarzutami za nielegalny handel grami komputerowymi

ROPCZYCE. Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie.

Podkarpacie

Na terenie Podkarpacia trwają ćwiczenia pk. Twierdza-19. Uczestniczą w nich jednostki z Rzeszowa

PODKARPACIE. 23 stycznia odbyło się spotkanie uczestników ćwiczenia z wojewodą podkarpackim Ewą Leniart.

Podkarpacie

CBA zatrzymało trzech podkarpackich przedsiębiorców

PODKARPACIE. CBA nie nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie.

Podkarpacie

Śmiertelne w skutkach potrącenie pieszego i ucieczka z miejsca wypadku. 25-latek może trafić do więzienia na 12 lat

PODKARPACIE. Wsiadł pijanym za kołko i potrącił rowerzyste. Cyklista zmarł, kierowca uciekł z miejsca wypadku.

Reklama