Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

1 kwietnia startuje sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ostatnie przygotowania [ZDJĘCIA]

Dodano: /

RZESZÓW. We wtorek, 1 kwietnia rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Na Rynku Starego Miasta w Rzeszowie od kilku dni trwają intensywne prace przy montażu ogródków gastronomicznych. Część jest już gotowa, niektóre są prawie na ukończeniu, a kilka otworzy się z opóźnieniem, z powodu remontu płyty Rynku.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, w centrum rzeszowskiej starówki stanie 33 ogródki restauracyjne. Wystawią je m.in: Ceska Hospoda, Lord Jack, Kozlovna, Muro, Pub Corner, Rdza, Stary Browar Rzeszowski, ZEST, Radość czy Italia da Bere.

Firmy, które zarządzają ogródkami, zostały wybrane w drodze przetargu zorganizowanego przez Miejską Administrację Targowisk i Parkingów.

Kilka ogródków gastronomicznych rozpocznie sezon nieco później

Reklama

W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, restauratorzy którzy posiadają tam przestrzeń na swoje ogródki gastronomiczne, będą musieli nieco wstrzymać się z ich otwarciem. Dotyczy to miejsc oznaczonych numerami od 21 do 31.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie te lokale będą musiały czekać na zakończenie remontu, aby zaprosić klientów do swoich ogródków. - Wykonawca w miarę postępu prac, będzie przesuwał ogrodzenie, aby zwalniać miejsce pod ogródki – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Jak informuje przedstawiciel ratusza, prace nie mogły rozpocząć się wcześniej, ze względu na okres zimowy.

Ogródki gastronomiczne pozostaną na rzeszowskim Rynku do 31 października.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza.

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Rzeszów

Wypadek na ul. Cieplińskiego. Motocyklistę przewieziono do szpitala

RZESZÓW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku na ul. Cieplińskiego.

Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?

RZESZÓW. Koszt jednego urządzenia wynosi około tysiąca zł.

Reklama