Rzeszów - Środa, 13.08.2025
Reklama

1 marca zamkną część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W poniedziałek o godz. 12:00 zamknięty zostanie odcinek ul. Siemieńskiego. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy. Zmianie ulegną również rozkłady jazdy linii komunikacji miejskiej nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59.

1 marca 2021 r. rozpoczną się prace przy przebudowie ulicy Siemieńskiego. Inwestycja będzie realizowana w ramach większego zadania, jakim jest przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa, tj. ulic: Siemieńskiego, Kochanowskiego, Żółkiewskiego, Batorego i Styki.

Wykonawca rozpocznie prace od burzenia mostu nad potokiem Przyrwa, w miejscu którego powstanie nowa przeprawa. „W związku z tym odcinek ul. Siemieńskiego zostanie wyłączony z ruchu. Chodzi o odcinek drogi o długości ok. 30 metrów, znajdujący się pomiędzy skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z Ciepłowniczą i Gen. Maczka  a terenem za mostem na Przyrwie. – informuje Artur Gernand z biura prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa.
Reklama
Kierowcy, chcący dostać się do ul. Siemieńskiego, będą musieli skorzystać z objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Z kolei piesi będą mogli korzystać z oznakowanego traktu biegnącego od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego.

Od 1 marca, od godz. 12:00 zmianie ulegną również rozkłady jazdy linii komunikacji miejskiej nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59. Dotychczasowe trasy tych linii będą pomijać przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01. Po godz. 12.00 zostaną również uruchomione tymczasowe przystanki na ul. Maczka.

Remont ul. Siemieńskiego miał się pierwotnie rozpocząć 8 lutego, jednak ze względu na obfite opady śniegu, termin rozpoczęcia robót przełożono.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej, w rejonie mostu Narutowicza

RZESZÓW. Do piątku 21 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej, na odcinku od mostu im. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Policyjny pościg za kierowcą. Potrącił matkę z dzieckiem i uciekł

RZESZÓW. 28-letni kierowca opla potrącił na przejściu dla pieszych matkę z dzieckiem i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna nie miał prawa jazdy i był objęty zakazem prowadzenia pojazdów.  

Rzeszów

Część ul. Mickiewicza tylko dla pieszych i rowerzystów

RZESZÓW. Na kilkudziesięciometrowym odcinku ul. Mickiewicza wprowadzono zakaz ruchu samochodów.

Rzeszów

Na os. Miłocin powstanie tężnia solankowa. Ruszył przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Będzie to jedyne takie miejsce w Rzeszowie. Inwestycja postanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W piątek utrudnienia w ruchu w rejonie mostu Karpackiego

RZESZÓW. Kolejne utrudnienia w związku z budową kładek rowerowych w Rzeszowie. Tym razem wyłączony zostanie pas ruchu w rejonie mostu Karpackiego.

Rzeszów

Konrad Fijołek przedstawił wizję "Nowego Centrum Rzeszowa"

RZESZÓW. "Chciałbym zapowiedzieć całkiem nowe podejście do centrum Rzeszowa" - mówił Konrad Fijołek podczas środowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce stanie urządzenie do wykrywania koronawirusa

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W czwartek utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej na moście Narutowicza, w czwartek (13 maja) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Reklama