Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

100 tys. zł na koncepcję stoku narciarskiego na Matysówce

Dodano: 26.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Radni przyjęli poprawkę do budżetu miasta, która uwzględnia środki na koncepcję całorocznego stoku narciarskiego na Matysówce.

Tadeusz Ferenc podczas spotkań z mieszkańcami Matysówki obiecywał budowę stoku narciarskiego i na dzisiejszej sesji Rady Miasta uczyniono pierwszy krok do realizacji inwestycji. Docelowo ma on funkcjonować całorocznie.

Zanim jednak Ratusz zdecyduje się na przekazanie poważniejszych środków na budowę stoku, najpierw chce się przyjrzeć analizom specjalistów, chodzi m.in o to jak miałby ten stok funkcjonować, aby przynosić zyski. Właśnie na ten cel zostanie przeznaczone 100 tys. zł.

"Te pieniądze są po to, aby wykonać analizę. Chcemy ustalić co jest potrzebne, aby [stok - przyp. red.] przynosił zyski. Chcemy wiedzieć czy to jest opłacalne" - wyjaśniał Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

O ile sam pomysł budowy stoku radni przyjęli przychylnie, to jednak kwestie związane z opłacalnością tego typu inwestycji poddawana jest w wątpliwość: "Nie przypuszczam, żeby miasto na tej inwestycji mogło zarobić" - mówił Sławomir Gołąb, radny z Rozwoju Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W piątek na rzeszowskim Rynku stanie kurtyna wodna

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się upałami, na rzeszowskim Rynku, jak co roku, stanie kurtyna wodna. Wg prognoz IMGW w weekend termometry wskażą ponad 30 stopni.

Rzeszów

W niedzielę w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Którymi ulicami przejdzie?

RZESZÓW.  W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, ulicami Rzeszowa przejdą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Na trasie marszu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruc

Rzeszów

We wrześniu pierwsze Targi Seniora w Rzeszowie. Trwają zgłoszenia firm

RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na DK97 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierowca Saaba potrącił pracownika firmy prowadzącej prace przy drodze. 

Rzeszów

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

Rzeszów

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Rzeszów

Empik powraca do rzeszowskiej Plazy

RZESZÓW. Empik powraca do grona najemców CH Plaza Rzeszów. Nowy salon o powierzchni blisko 250 mkw zlokalizowany będzie na parterze. Otwarcie we wrześniu.

Rzeszów

W środę utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej w środę (16 czerwca) na al. Powstańców Warszawy, przy moście Karpackim (zapora) będą utrudnienia w ruchu.

Reklama