Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

11 listopada utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

Dodano: 09.11.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W sobotę, 11 listopada w Rzeszowie odbędzie się 11 edycja PKO Biegu Niepodległości. W związku z tym, w trakcie trwania zawodów, należy spodziewać się utrudnień w centrum Rzeszowa. Część ulic zostanie zamknięta, autobusy MPK pojadą zmienionymi trasami. Niewielkie utrudnienia wystąpią również w związku z oficjalnymi obchodami Święta Niepodległości.

Start i meta 11. Biegu Niepodległości zlokalizowane będą na rzeszowskim Rynku. Zawody rozpoczną się o godz. 11.11. Ich zakończenie planowane jest około godz. 13:30. Na czas trwania biegu, niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu. 

Trwa biegu przedstawia się następująco: ul. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Sobieskiego, ul. Grunwaldzką (od Sobieskiego do Piłsudskiego) Al. Piłsudskiego, Al. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską (od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej), ul. Jagiellońską (od ul. Zygmuntowskiej do ul. 3-go Maja), ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. Szopena (od ul. Kilara do Pl. Śreniawitów), Pl. Śreniawitów, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem (zawodnicy pobiegną w kierunku Lisiej Góry, gdzie zawrócą), dalej przez Olszynki, ul. Szopena, Al. Lubomirskich, ul. 3-go Maja, ul. Kościuszki do Rynku, gdzie będzie meta biegu.

! Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. 

Na Al. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda i na Al. Cieplińskiego od ronda do skrzyżowania z ul Zygmuntowską, zawodnicy pobiegną „pod prąd”. Samochody będą mogły poruszać się na przeciwnym pasie. 

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6:00. Związane one będą z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30.

Ruch kołowy będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego bieg główny. Utrudnienia będą eliminowane wraz z bieżącym usuwaniem barier zabezpieczających.

Zmiany tras autobusów MPK


Utrudnienia w komunikacji miejskiej będą obowiązywać w godzinach 10:00 – 13:00.
  • Linia nr 6: Ustrzycka – … – Piłsudskiego – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Słocińska;
  • Linia nr 8: Warszawska/Rudna Wielka – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Sikorskiego;
  • Linia nr 10: Bł. Karoliny – … – Pl. Wolności – Rejtana – Kopisto – Podwisłocze – … – Łukasiewicza;
  • Linia nr 12: Trembeckiego – … – Bardowskiego – Pl. Wolności – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Budziwojska;
  • Linia nr 13: Langiewicza – … – Marszałkowska – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Lwowska;
  • Linia nr 26: Krakowska – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Cienista;
  • Linia nr 31: Lubelska – … – Pl. Wolności – Rejtana – Kopisto – Podwisłocze – … – Sikorskiego;
  • Linia nr 34: Błękitne Wzgórze – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Lwowska;
  • Linia nr 37: Trembeckiego – … – Marszałkowska – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Hermanowa;
  • Linia nr 58: Dworzec Lokalny – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Hermanowa;

Wyżej wymienione trasy tymczasowe obowiązują również w kierunkach powrotnych.
Reklama

Ponadto, na alejach Cieplińskiego i Piłsudskiego wystąpią czasowe zatrzymania lub spowolnienia ruchu. Wymiana pasażerska na przystankach Cieplińskiego 01 oraz Piłsudskiego U. Wojewódzki 03 odbywać się będzie na pasie ruchu na wysokości przystanku.

Utrudnienia w ruchu w związku z obchodami Święta Niepodległości 


O godz. 10.00 rozpoczną się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Po mszy świętej i uroczystości na Placu Farnym uczestnicy obchodów przejdą ul. Matejki, Kopernika, Plac Ofiar Getta i Sobieskiego na Plac Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego. W związku z tym w godzinach od 11:00 do 13.30 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do Placu Wolności. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wracał z Rzeszowa do Łańcuta mając ponad 3,6 promila

RZESZÓW. 35-letni kierowca BMW podczas powrotu samochodem z Rzeszowa do Łańcuta dwukrotnie uszkodził swój pojazd. Okazało się, że miał ponad 3,6 promila alkoholu.
 

Rzeszów

Rzeszów ma konstytucję przestrzenną. "Dokument innowacyjny na skalę kraju"

RZESZOW. Podczas wtorkowej sesji, miejscy radni uchwalili nowe Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta. To dokument, na bazie którego będą teraz powstawać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli Drabinianka i Biała

Spotkania w ramach cyklu „RzeszówToMy" dotyczą m.in. inwestycji na osiedlach jakie udało się zrealizować, placów miasta dotyczących danego osiedla oraz tematów bieżących.

Rzeszów

Budowa przejazdów dla rowerzystów. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Budowa obejmuje m.in. przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych, budowę przejazdów rowerowych, przebudowę istniejących chodników oraz dostosowanie oznakowania drogowego do wprowadzonych zmian w zakresie infrastruktury drogowej.

Rzeszów

W niedzielę biegacze na ulicach Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 1 października w Rzeszowie odbędą się trzy imprezy biegowe: 8. bieg na piątkę, bieg na 10 km oraz organizowany po raz pierwszy bieg na milę. Zaplanowano również biegi...

Rzeszów

Rozbudowa S19 Sokołów Małopolski - Jasionka. Jest wniosek o wydanie ZRID

PODKARPACIE. Do Wojewody Podkarpackiego trafił wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla dobudowy drugiej jezdni drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka. 

Rzeszów

Rozmowy o depresji u dzieci. Spotkanie z psychoterapeutką w ramach Maskarady

RZESZOW. W środę, w ramach 13. Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA odbędzie się spotkanie dotyczące depresji u dzieci. - Rozmawiać będziemy na temat, który jest ważny, wymagający uwagi i bardzo aktualny –...

Rzeszów

Darmowa komunikacja miejska w dniu wyborów

RZESZÓW. Rzeszowscy radni przyjęli uchwałę o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej października, tj. w dniu wyborów parlamentarnych.

Reklama