Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

11 listopada utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W sobotę, 11 listopada w Rzeszowie odbędzie się 11 edycja PKO Biegu Niepodległości. W związku z tym, w trakcie trwania zawodów, należy spodziewać się utrudnień w centrum Rzeszowa. Część ulic zostanie zamknięta, autobusy MPK pojadą zmienionymi trasami. Niewielkie utrudnienia wystąpią również w związku z oficjalnymi obchodami Święta Niepodległości.

Start i meta 11. Biegu Niepodległości zlokalizowane będą na rzeszowskim Rynku. Zawody rozpoczną się o godz. 11.11. Ich zakończenie planowane jest około godz. 13:30. Na czas trwania biegu, niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu. 

Trwa biegu przedstawia się następująco: ul. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Sobieskiego, ul. Grunwaldzką (od Sobieskiego do Piłsudskiego) Al. Piłsudskiego, Al. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską (od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej), ul. Jagiellońską (od ul. Zygmuntowskiej do ul. 3-go Maja), ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. Szopena (od ul. Kilara do Pl. Śreniawitów), Pl. Śreniawitów, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem (zawodnicy pobiegną w kierunku Lisiej Góry, gdzie zawrócą), dalej przez Olszynki, ul. Szopena, Al. Lubomirskich, ul. 3-go Maja, ul. Kościuszki do Rynku, gdzie będzie meta biegu.

! Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. 

Na Al. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda i na Al. Cieplińskiego od ronda do skrzyżowania z ul Zygmuntowską, zawodnicy pobiegną „pod prąd”. Samochody będą mogły poruszać się na przeciwnym pasie. 

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6:00. Związane one będą z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30.

Ruch kołowy będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego bieg główny. Utrudnienia będą eliminowane wraz z bieżącym usuwaniem barier zabezpieczających.

Zmiany tras autobusów MPK


Utrudnienia w komunikacji miejskiej będą obowiązywać w godzinach 10:00 – 13:00.
  • Linia nr 6: Ustrzycka – … – Piłsudskiego – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Słocińska;
  • Linia nr 8: Warszawska/Rudna Wielka – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Sikorskiego;
  • Linia nr 10: Bł. Karoliny – … – Pl. Wolności – Rejtana – Kopisto – Podwisłocze – … – Łukasiewicza;
  • Linia nr 12: Trembeckiego – … – Bardowskiego – Pl. Wolności – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Budziwojska;
  • Linia nr 13: Langiewicza – … – Marszałkowska – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Lwowska;
  • Linia nr 26: Krakowska – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Cienista;
  • Linia nr 31: Lubelska – … – Pl. Wolności – Rejtana – Kopisto – Podwisłocze – … – Sikorskiego;
  • Linia nr 34: Błękitne Wzgórze – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Lwowska;
  • Linia nr 37: Trembeckiego – … – Marszałkowska – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Hermanowa;
  • Linia nr 58: Dworzec Lokalny – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Hermanowa;

Wyżej wymienione trasy tymczasowe obowiązują również w kierunkach powrotnych.
Reklama

Ponadto, na alejach Cieplińskiego i Piłsudskiego wystąpią czasowe zatrzymania lub spowolnienia ruchu. Wymiana pasażerska na przystankach Cieplińskiego 01 oraz Piłsudskiego U. Wojewódzki 03 odbywać się będzie na pasie ruchu na wysokości przystanku.

Utrudnienia w ruchu w związku z obchodami Święta Niepodległości 


O godz. 10.00 rozpoczną się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Po mszy świętej i uroczystości na Placu Farnym uczestnicy obchodów przejdą ul. Matejki, Kopernika, Plac Ofiar Getta i Sobieskiego na Plac Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego. W związku z tym w godzinach od 11:00 do 13.30 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do Placu Wolności. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rzeszów

Targi Budownictwa w weekend w Rzeszowie. Organizatorzy wydali oświadczenie

Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.

Rzeszów

W Rzeszowie odbędzie się Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa

RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.

Rzeszów

Rzeszowskie uczelnie wprowadzają działania profilaktyczne w związku z koronawirusem

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.

Rzeszów

Rzeszowska grupa SPEED w akcji. Przejęto ponad 5000 paczek papierosów

46-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych o wartości blisko 100 tys. zł.

Rzeszów

Zakończono modernizację dawnej galerii Rotunda [ZDJĘCIA]

Odnowiony obiekt, który obecnie nosi nazwę Starej Szwalni, został już przekazany nowemu najemcy.

Reklama