Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

18 i 19 czerwca przeprowadzą w Rzeszowie odkomarzanie

Dodano: 13.06.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto rozpocznie walkę z kleszczami i komarami 18 i 19 czerwca od godz. 19.00. Dezynsekcja odbędzie się na terenach parków, zieleńców, placów zabaw oraz obszaru nad Zalewem.

Informujemy, że w dniach 18 czerwca 2019 r. (od godz. 19.00) oraz 19 czerwca 2019 r. (od godz. 19.00) przeprowadzony zostanie pierwszy zabieg zwalczania komarów i kleszczy na terenach Gminy Miasto Rzeszów.

Całkowita powierzchnia przeznaczona do dezynsekcji wynosi 108,78 ha (parki, zieleńce, place zabaw, obszary nad Zalewem). Zabieg zostanie wykonany przez profesjonalną firmę, przy zastosowaniu urządzeń fabrycznie przeznaczonych do zamgławiania i oprysku gwarantujących stałe stężenie preparatu cieczy roboczej oraz jednorodne rozprowadzenie środka.
Reklama
Dezynsekcja odbędzie się przy użyciu preparatów biobójczych przeznaczonych do zwalczania komarów i kleszczy znajdujących się w aktualnym Wykazie Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

Zabiegi dezynsekcji będą wykonywane za pomocą sprzętu zamontowanego na samochodzie marki isuzu d max. Samochód będzie wyposażony w migające światło. Przy wykonywanym oprysku porządku pilnować będzie Straż Miejska.

W przypadku zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających przeprowadzenie zaplanowanego zabiegu, opryski zostaną przeprowadzone w późniejszym terminie.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w systemie zbiórki elektrośmieci w Rzeszowie [HARMONOGRAM 2019]

RZESZÓW. W dotychczasowym systemie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nastąpiły zmiany. Sprawdźcie harmonogram zbiórek na 2019 rok.

Rzeszów

Próbował ukraść samochód, wyciągając z niego kierowcę

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie za usiłowanie rozboju.

Rzeszów

W piątek pierwszy w tym roku nocny przejazd rolkarzy ulicami Rzeszowa

RZESZÓW. O ile warunki pogodowe pozwolą, w najbliższy piątek, wieczorem na ulicach Rzeszowa ponownie zawitają rolkarze. Tematem najbliższego Nightskatingu będą dresy.

Rzeszów

Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę, 10 kwietnia przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej na placu przy Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się uroczystość upamiętniająca 9. Rocznicę katastrofy w Smoleńsku.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie w Boguchwale. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj przed godz. 22:00.

Rzeszów

Przebudowa wiaduktu kolejowego nad al. Wyzwolenia. Zapowiadają się kolejne objazdy

RZESZÓW. Utrudnienia w komunikacji potrwają od 10 do 14 kwietnia br. w godzinach od 23.00 do 04.00.

Rzeszów

Przy ul. Towarowej będzie tymczasowe składowisko „potencjalnie niebezpiecznych odpadów”

RZESZÓW. Na parking będa kierowane pojazdy zatrzymane przez m.in. KAS, Policję oraz ITD.

Reklama