Rzeszów - Czwartek, 01.05.2025
Reklama

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W policyjnym areszcie zakupy zakończyli dwaj 19-letni mieszańcy Leska podejrzani o kradzież. Ujęli ich pracownicy ochrony jednej z rzeszowskich galerii handlowych i przekazali policjantom, którzy zatrzymali mężczyzn. Przy sobie mieli część skradzionej odzieży. Resztę odnaleziono w ich samochodzie. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

W ubiegłą sobotę ok. godz. 17.20, policjanci zostali zawiadomieni o ujęciu mężczyzn, podejrzanych o kradzieże sklepowe. Dwóch 19-letnich mieszkańców Leska, ujęli bezpośrednio po kradzieży, pracownicy ochrony jednej z rzeszowskich galerii.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyzn. Okazało się, że w dwóch sklepach na terenie galerii ukradli i usiłowali ukraść odzież o wartości niemal 2,5 tys. złotych. Część odzieży mężczyźni mieli przy sobie, resztę znaleziono podczas przeszukania ich samochodu. W aucie znaleziono jeszcze ubrania pochodzące z trzeciego sklepu. Ich cena nie przekraczała jednak wartości wykroczenia.
Reklama
Natomiast podczas przeszukania policjanci znaleźli w samochodzie zapakowane w woreczki foliowe narkotyki. Jeden z mężczyzn próbował także ukryć niewielką ilość narkotyków w bluzie w jednym ze sklepów. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone narkotyki to marihuana.

19-latkowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranego materiału policjanci z komisariatu w śródmieściu przedstawili im zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Mężczyzna, który przyznał się do posiadania niedozwolonych środków odurzających usłyszał dodatkowy zarzut. Obydwaj przyznali się winy.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Potrącenie pieszej w Rudnej Małej

RZESZÓW. Dziś rano w Rudnej Małej samochód potrącił 70-letnią kobietę, która szła poboczem. Piesza trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Lufthansa wraca do Jasionki. W przyszłym roku polecimy do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy ponownie zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Oprócz symbolicznego dzielenia się opłatkiem oraz wigilijnego poczęstunku, na mieszkańców Rzeszowa czeka również wiele atrakcji w Miasteczku Świątecznym.
 

Rzeszów

Przechodziła w niedozwolonym miejscu, potrącił ją samochód

​SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI. Do zdarzenia doszło dziś rano w Sokołowie Małopolskim. Potrącona 56-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Wracają kursy autobusów MPK pod wiaduktem na ul. Batorego

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 19 grudnia 2022 r. autobusy komunikacji miejskiej znów pojadą ulicą Batorego, pod wiaduktem kolejowym. Chodzi o linie nr 9, 12, 29, 59 oraz N1. Nie zostanie przywrócona linia...

Rzeszów

Jarmark Bożonarodzeniowy w Plazie

RZESZÓW. Jarmark rozpocznie się 17 grudnia i potrwa aż do 23 grudnia. 

Rzeszów

Nowy rzeszowski basen oficjalnie otwarty

RZESZÓW. W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie nowego rzeszowskiego basenu, który powstał przy ul. Matuszczaka

Rzeszów

Ścieżka biegowa na rzeszowskich Bulwarach gotowa

RZESZÓW. Zakończono prace przy budowie nowego odcinka profesjonalnej ścieżki biegowej na Bulwarach nad Wisłokiem. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 1,2 mln zł.

Reklama