Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

19 listopada budynek PUW w Rzeszowie i inne obiekty zaświecą się na czerwono

Dodano: 19.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W środę, 19 listopada 2015 r. - w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci - odbędzie się finał ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. W tym dniu kilka rzeszowskich obiektów zaświeci się na czerwono.

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy to coroczna, ogólnopolska akcja mobilizująca społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci oraz podejmowania działań na rzecz budowania bezpiecznego dzieciństwa. Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci.

19 listopada wiele budynków w całej Polsce będzie podświetlonych na czerwono, na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci.

Wg informacji zawartych na stronie kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy", w tym dniu w Rzeszowie, oprócz gmachu Urzędu Wojewódzkiego, na czerwono zaświecą również inne obiekty, w tym m.in. Szkoła podstawowa nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21, Zespół szkolno -przedszkolny nr 2 przy ul. Lwowskiej, Rzeszowski Dom Kultury przy ul. Staromiejskiej, budynki MOPS'u oraz Urzędu Miasta Rzeszowa czy siedziba Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Reklama

Budynki będą podświetlone od godz. 17.00.

- Każde czerwone światło to wyraźny sygnał, że bezpieczeństwo dzieci jest dla nas ważną wartością. To przypomnienie, że ich cierpienie nigdy nie może pozostać niezauważone. Uważność dorosłych bywa dla dziecka jedyną szansą na przerwanie przemocy. Wierzę, że przekazy kampanii i inicjatywy edukacyjne realizowane przez ostatnie sześć tygodni, realnie zmieniają świadomość społeczną i dostarczają potrzebnej wiedzy, jak reagować na przemoc, jak wychowywać dzieci bez przemocy, jak szukać pomocy w trudnych sytuacjach — mówi Monika Sajkowska, liderka i inicjatorka kampanii Dzieciństwo bez Przemocy.

Swoja solidarność z kampanią mogą również wyrazić osoby prywatne lub firmy, poprzez podświetlenie mieszkania, domu czy biura na czerwono i podzielenie się zdjęciem w mediach społecznościowych z hashtagiem #19listopada.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Rzeszów

Rzeszów ma 20 nowych autobusów

RZESZÓW. Do stolicy Podkarpacia przyjechało 20 nowych, ekologicznych autobusów wyprodukowanych przez firmy Solaris i Autosan. Ich zakup został dofinansowany w 85 procentach ze środków unijnych.

Rzeszów

Drugi eko-bazarek w Parku Papieskim. Tym razem w świątecznym klimacie

RZESZÓW. W przyszłą sobotę, w Parku Papieskim po raz kolejny będzie można zakupić produkty bezpośrednio od lokalnych producentów. Tym razem w świątecznym klimacie. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to idealne miejsce do zrobienia...

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. Nie żyje 77-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do dwóch poważnych wypadków z udziałem pieszych doszło wczoraj w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich zginął 77-letni mężczyzna.

Rzeszów

Gotowa jest już nowa hala sportowa przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowa hala sportowa przy ul. Towarnickiego to jeden z najnowocześniejszych obiektów w okolicy - zarówno pod względem sportowym, jak i architektonicznym.

Rzeszów

2 grudnia rusza Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie. Znamy pełny program

RZESZÓW. Stałymi atrakcjami w tegorocznym Miasteczku będą: Jarmark Bożonarodzeniowy, Szopka Bożonarodzeniowa, Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar, choinka, dekoracje świąteczne oraz Domek Świętego Mikołaja.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2024 rok: ponad 2 mld zł, 320 mln zł na inwestycje

RZESZÓW. Wśród najważniejszych inwestycji, m.in. Wisłokostrada, PCLA, hala sportowa wraz z zapleczem przy IX LO, rozpoczęcie prac przy połączeniu ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego i na ul. Strzelców, nowe ogrody kieszonkowe, place...

Reklama