Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

19 listopada budynek PUW w Rzeszowie i inne obiekty zaświecą się na czerwono

Dodano: 19.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W środę, 19 listopada 2015 r. - w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci - odbędzie się finał ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. W tym dniu kilka rzeszowskich obiektów zaświeci się na czerwono.

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy to coroczna, ogólnopolska akcja mobilizująca społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci oraz podejmowania działań na rzecz budowania bezpiecznego dzieciństwa. Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci.

19 listopada wiele budynków w całej Polsce będzie podświetlonych na czerwono, na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci.

Wg informacji zawartych na stronie kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy", w tym dniu w Rzeszowie, oprócz gmachu Urzędu Wojewódzkiego, na czerwono zaświecą również inne obiekty, w tym m.in. Szkoła podstawowa nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21, Zespół szkolno -przedszkolny nr 2 przy ul. Lwowskiej, Rzeszowski Dom Kultury przy ul. Staromiejskiej, budynki MOPS'u oraz Urzędu Miasta Rzeszowa czy siedziba Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Reklama

Budynki będą podświetlone od godz. 17.00.

- Każde czerwone światło to wyraźny sygnał, że bezpieczeństwo dzieci jest dla nas ważną wartością. To przypomnienie, że ich cierpienie nigdy nie może pozostać niezauważone. Uważność dorosłych bywa dla dziecka jedyną szansą na przerwanie przemocy. Wierzę, że przekazy kampanii i inicjatywy edukacyjne realizowane przez ostatnie sześć tygodni, realnie zmieniają świadomość społeczną i dostarczają potrzebnej wiedzy, jak reagować na przemoc, jak wychowywać dzieci bez przemocy, jak szukać pomocy w trudnych sytuacjach — mówi Monika Sajkowska, liderka i inicjatorka kampanii Dzieciństwo bez Przemocy.

Swoja solidarność z kampanią mogą również wyrazić osoby prywatne lub firmy, poprzez podświetlenie mieszkania, domu czy biura na czerwono i podzielenie się zdjęciem w mediach społecznościowych z hashtagiem #19listopada.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakaz wstępu na rzeszowskie cmentarze

RZESZÓW. Od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia na wszystkie cmentarze w naszym mieście. Mieszkańcy proszeni są o dostosowanie się do zakazu.

Rzeszów

Aresztowano 27-latka, który dokonał kilkunastu włamań na terenie Rzeszowa

RZESZÓW. 14 zarzutów usłyszał 27-latek, który włamywał się do pawilonów handlowych, punktów handlowych i gastronomicznych oraz do firm na terenie naszego miasta.

Rzeszów

Lidl i Biedronka wydłużają godziny otwarcia sklepów

RZESZÓW. Od 2 kwietnia sieć sklepów Lidl wprowadziła wydłużone godziny otwarcia. Markety będą czynne już od godz. 6:00. Podobne ułatwienia dla klientów zastosowała Biedronka.

Rzeszów

Rzeszowscy urzędnicy będą wykonywać swoją pracę zdalnie

RZESZÓW. Zmiany w ratuszu w związku z nowymi ograniczonymi jakie wprowadził rząd od  1 kwietnia 2020 r.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy w Wielkanoc? Znamy rozkład jazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego podał okołoświąteczny rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Skywayrun organizuje "wirtualny bieg" w Rzeszowie

RZESZÓW. Uczestnicy wirtualnego biegu będą mieli do pokonania dystans 5 km.

Rzeszów

Tarcza Antykryzysowa. Urząd Miasta Rzeszowa uruchamia nr telefonów dla przedsiębiorców

RZESZÓW. Zainteresowani mogą dowiedzieć się o szczegółach możliwości korzystania z ulg określonych w ustawie.

Rzeszów

Trwa zrzutka dla kardiologów ze szpitala "na górce"

RZESZÓW. W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na zakup środków ochronnych dla kardiologów ze szpitala przy ul. Lwowskiej.

Reklama