Rzeszów - Czwartek, 22.01.2026
Reklama

19 listopada budynek PUW w Rzeszowie i inne obiekty zaświecą się na czerwono

Dodano: 19.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W środę, 19 listopada 2015 r. - w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci - odbędzie się finał ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. W tym dniu kilka rzeszowskich obiektów zaświeci się na czerwono.

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy to coroczna, ogólnopolska akcja mobilizująca społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci oraz podejmowania działań na rzecz budowania bezpiecznego dzieciństwa. Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci.

19 listopada wiele budynków w całej Polsce będzie podświetlonych na czerwono, na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci.

Wg informacji zawartych na stronie kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy", w tym dniu w Rzeszowie, oprócz gmachu Urzędu Wojewódzkiego, na czerwono zaświecą również inne obiekty, w tym m.in. Szkoła podstawowa nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21, Zespół szkolno -przedszkolny nr 2 przy ul. Lwowskiej, Rzeszowski Dom Kultury przy ul. Staromiejskiej, budynki MOPS'u oraz Urzędu Miasta Rzeszowa czy siedziba Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Reklama

Budynki będą podświetlone od godz. 17.00.

- Każde czerwone światło to wyraźny sygnał, że bezpieczeństwo dzieci jest dla nas ważną wartością. To przypomnienie, że ich cierpienie nigdy nie może pozostać niezauważone. Uważność dorosłych bywa dla dziecka jedyną szansą na przerwanie przemocy. Wierzę, że przekazy kampanii i inicjatywy edukacyjne realizowane przez ostatnie sześć tygodni, realnie zmieniają świadomość społeczną i dostarczają potrzebnej wiedzy, jak reagować na przemoc, jak wychowywać dzieci bez przemocy, jak szukać pomocy w trudnych sytuacjach — mówi Monika Sajkowska, liderka i inicjatorka kampanii Dzieciństwo bez Przemocy.

Swoja solidarność z kampanią mogą również wyrazić osoby prywatne lub firmy, poprzez podświetlenie mieszkania, domu czy biura na czerwono i podzielenie się zdjęciem w mediach społecznościowych z hashtagiem #19listopada.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zwycięska po 10. kolejce PlusLigi

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali we własnej hali Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 w meczu 10. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

Maraton Innowacji w PCI. Będą eksperymenty na pokładzie nanosatelitów

RZESZÓW. Już 17 grudnia br. w Podkarpackim Centrum Innowacji zaplanowano Maraton Innowacji.

Rzeszów

Zobacz, jak będzie wyglądał tunel pod rondem Pobitno [WIZUALIZACJA]

RZESZÓW. Ratusz za projekt tunelu zapłaci 1,4 mln zł. 

Rzeszów

Truskawiec dołącza do grona miast partnerskich Rzeszowa

RZESZÓW. Ukraińskie miasto Truskawiec zostało nowym miastem partnerskim stolicy innowacji. Umowę podpisano na Ukrainie. 

Rzeszów

Bilety papierowe na autobus miejski w Rzeszowie odejdą do lamusa?

RZESZÓW. Pierwsze autobusy z nowoczesnymi kasownikami wyjadą już w styczniu 2020 roku.

Rzeszów

Cenne zwycięstwo na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. MVP spotkania został Kawika Shoji.

Rzeszów

Sprzęt do ratownictwa wodnego i ekwipunek dla ratowników górskich w rękach ukraińskich służb

RZESZÓW. Zacieśnia się współpraca pomiędzy polskimi i ukraińskimi służbami ratunkowymi. 

Reklama