Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

190 miejsc dla maluchów w nowym żłobku w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

Dodano: 29.03.2024 r.

Fot. Troy T / Unsplash
Fot. Troy T / Unsplash
RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą, która wybuduje nowy żłobek w Rzeszowie. Znajdzie się w nim miejsce dla 190 maluchów.

Żłobek powstanie przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. – W sąsiedztwie pięknej szkoły i przedszkola, które oddaliśmy do użytku w 2022 roku. Koszt tej nowej, ważnej inwestycji wyniesie prawie 15 mln zł. Warte jednak podkreślenia jest to, że połowa tej kwoty to dofinansowanie zewnętrzne z programu Maluch+, które udało nam się zdobyć – dodaje Konrad Fijołek. Miasto Rzeszów z programu Maluch+ otrzymało także dofinansowanie na budowę jeszcze jednego żłobka, który powstanie na osiedlu Budziwój.
Reklama
Żłobek na os. Drabinianka będzie budynkiem parterowym o powierzchni ponad 1,8 tys. m kw. Wewnątrz obiektu znajdował się będzie zielony dziedziniec o powierzchni 235 m kw. , który oprócz funkcji reprezentacyjnej będzie pełnił także rolę wewnętrznego ogrodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci, nawet podczas niesprzyjającej pogody, będą mogły bawić się wśród zieleni. Przy żłobku powstanie plac zabaw a także ogród warzywny.

W ramach tego zadania powstaną także chodniki, miejsca postojowe dla samochodów. Częścią inwestycji będzie także budowa zbiornika retencyjnego. Inwestycja będzie gotowa jesienią przyszłego roku. Żłobek wybuduje firma AJ Profibud.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Pogwizdowie Nowym będzie działał tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców

RZESZÓW. Miasto uruchamia tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców w Pogwizdowie Nowym, który z dniem 1 stycznia 2021 r. stanie się częścią Rzeszowa.   

Rzeszów

W pożarze domu w Zaczerniu zginął 46-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego pożaru doszło dzień przed Wigilią w Zaczerniu. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny.

Rzeszów

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

Rzeszów

Czy Rzeszów zostanie "Świetlną Stolicą Polski"? Trwa głosowanie

Trwa 12. edycja „Świeć się z Energą”, ogólnopolskiego plebiscytu, w którym wybierane są najpiękniejsze iluminacje rozświetlające polskie miasta. Zwycięskie miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców.

Rzeszów

Na terenie Politechniki Rzeszowskiej powstaje Uczelniane Archiwum

RZESZÓW. Rozpoczęto budowę budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Obiekt o wartości blisko 3,9 mln zł powstaje na terenie osiedla studenckiego. Ma być gotowy we wrześniu 2021 roku.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Szczecina pociągiem TLK Górski

RZESZÓW. W niedzielę 13 grudnia 2020 roku na tory po raz pierwszy wyjechał pociąg PKP Intercity nazwany na cześć Kazimierza Górskiego, który kursuje między Rzeszowem a Szczecinem.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Trzy linie komunikacji miejskiej od nowego roku pojadą wg. nowego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Strabag przebuduje układ komunikacyjny w centrum Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. Podpisano umowę z firmą Strabag, na przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2022 roku.

Reklama