Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: 19.06.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 20 czerwca obchodzone będą uroczystości Bożego Ciała. W związku z organizowanymi procesjami całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice na terenie Rzeszowa. W tych miejscach, policjanci będą kierować ruchem i organizować objazdy.

Główne uroczystości Bożego Ciała w Rzeszowie, rozpoczną się o godz. 9. W związku z tym zamknięty zostanie czasowo ruch pojazdów na Placu Farnym, gdzie odbywać się będzie uroczysta msza święta. Procesja wyruszy po mszy z Placu Farnego, następnie przejdzie ulicami 3-go Maja, Zamkową, Lisa Kuli, Cieplińskiego, Sokoła do Kościoła Ojców Bernardynów.

Utrudnienia na tych ulicach mogą potrwać do godz. 12. Ulice 3-go Maja, Zamkowa i Lisa Kuli, będą w czasie przejścia procesji czasowo zamknięte dla innych uczestników ruchu.
 
Kolejne zgłoszone procesje wyruszą:
 
  • Parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej, ul. Dąbrowskiego 71 w Rzeszowie, w godzinach 17 - 18 procesja przejdzie ul. Dąbrowskiego, w kierunku skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy, jednym pasem ruchu do wejścia w teren osiedla, zakończenie przy kościele OO. Dominikanów w Rzeszowie;
  • Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy ul. Bursztynowa w Rzeszowie - o godz. 11 procesja wyjdzie z Kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzeszowie - Załężu, dalej ul. Ks. Jana Stączka do ul. Jana Ziemiańskiego, następnie przejdzie obok kościoła ponownie wejdzie w ul. Jana Stączka w kierunki OSP i okrążając budynek OSP zawróci w kierunku kościoła, gdzie się zakończy;
  • Parafia Matki Bożej Śnieżnej, ul. Kazimierza Guzego 6 - procesja rozpocznie się ok. godz. 12.50. Przejdzie ulicą Budziwojską od nowego kościoła do Domu Kultury „Budziwój”, skąd powróci na plac kościelny i zakończy się ok. godz. 14.30.
  • Parafia Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie - Zalesiu - procesja rozpocznie się ok. 12.45, przejdzie ul. Zelwerowicza i Robotniczą;
  • Parafia Św. Michała Archanioła ul. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie - procesja w godz. 16 do 17, przejdzie od kościoła pw.  Św. Michała Archanioła ulicami Wiosenna, Mieszka I, Kwietniową, Św. Michała Archanioła w kierunku Wiosennej.
  • Parafia pw. Judy Tadeusza, ul. Wita Stwosza w Rzeszowie (Osiedle Kmity) w godzinach 13.30 - 15.00, procesja przejdzie ulicami Chruściela, Bohaterów, Wyspiańskiego, Wita Stwosza do kościoła;
  • Parafia pw. Narodzenia NMP, ul. Staroniwska 78 w Rzeszowie, w godzinach od 11.30 do 13.15 procesja wyruszy z kościoła parafialnego ul. Staroniwską 78. Następnie przejdzie ulicami Staroniwską, Strzelniczą, Jana Wywrockiego i zakończy się przy Krzyżu Jubileuszowym;
  • Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Pl. Św. Józefa  - ok. godz. 12.20 procesja wyruszy spod kościoła przy Placu Św. Józefa i przejdzie ul. Jarową, gdzie zakończy się przy posesji 220 ok. godz. 14.00;
  • Uroczystości Bożego Ciała organizowane przez Katedrę Rzeszowska i Spółdzielnię Metalowiec w godz. 11.45 - 14.30. Ołtarz główny usytuowany będzie na terenach zielonych pomiędzy ulicami Graniczną a Zieloną przy Cmentarzu - Pomniku „W hołdzie żołnierzom AK”. Po mszy św. procesja przejdzie ul. Cichą, Kwiatkowskiego, Graniczną, gdzie zakończy się przy budynku Graniczna 4A. 
  • Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej ul. Rejtana 21 procesja rozpocznie się o godz. 14.45, przejdzie chodnikiem wzdłuż Al. Rejtana w kierunku ul. Kustronia, następnie przejdzie ul. Kustronia i ul. Monte Cassino gdzie zakończy się. 
  • Parafia pw. Św. Józefa Kalasancjusza ul. Lwowska 125. O godz. 11.30 procesja wyjdzie z kościoła i przejdzie ulicami Lwowską, Kujawską,  ul. Leszka Czarnego, Anny Jagiellonki, Bolesława Śmiałego Królewską, Saką gdzie procesja zakończy się ok. godz. 13.30.
  • Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Krasnem procesja rozpocznie się około godz. 11.15, przejdzie drogą powiatową w stronę Szkoły Podstawowej, w kierunku Strażowa. Dalej procesja skręci  w prawo na drogę gminną i powróci drogą parafialną obok plebanii do zabytkowego kościoła, wyjdzie na drogę powiatową do kościoła nowego. Procesja potrwa do godz. 12.30.
  • Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Partyzantów 38 – procesja rozpocznie się ok. o godz. 13.30 i wyjściu spod  kościoła przejdzie ulicami Partyzantów, Lubelską, Staromiejską. Zakończy się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3.
  • Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki w godz. 13.540 – 15.30 procesja przejdzie ulicami Kościelną, Dukielską, Krośnieńską, Sanocką i powrót ul. Kościelną;
  • Parafia pw N.M.P. Królowej Polski w Strażowie – procesja rozpocznie się ok. godz. 10.00 i przejdzie od kościoła droga powiatową w kierunku Krzemienicy do posesji 57. Tam procesja zakończy się ok. godz. 12.00.

W czwartek, 20 czerwca godz. 18.30 - 23, w Parku Sybiraków odbędzie się również koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha". W koncercie może uczestniczyć nawet ponad 20 tys. osób. W tym roku miejsce koncertu zostanie wygrodzone barierkami. W związku z koncertem, w godzinach od 17 do północy, w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia, Broniewskiego, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.
Reklama

Policjanci informują, że dla uczestników koncertu dojeżdżających autokarami, wyznaczono parkingi dla autokarów przy ul. Krakowskiej - parking przed sklepem Lidl, ul. Okulickiego 20 - parking przed sklepem Unimet i ul. Okulickiego 14, parking przed Hipermarketem Kaufland,  przy Al. Wincentego Witosa - parking przy Hipermarkecie B1, przy Al. Wyzwolenia 6 - parking PKS Rzeszów i Al. Wyzwolenie 2 - parking Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego,  przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14 - parking przed sklepem FRAC&Cerrefour,  parking przy ul. Wspólnej 4 oraz na parkingu 34. Wojskowego Oddziału Gospodarczego przy ul. Krakowskiej 11D wjazd od Al. Witosa z zastrzeżeniem, że na ten parking kierowca wjeżdża sam, po wcześniejszym wysadzeniu uczestników koncertu. Wejście i wyjście na parking dla kierowców przewidziane jest od ul. Krakowskiej.

Dla uczestników dojeżdżających samochodami osobowymi przeznaczono parkingi przy CH Nowy Świat, sklepach Kaufland i Rotunda przy Al. gen. Okulickiego, na stacji paliw Watkem, przy ul. Leopolda Okulickiego, przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej ul. Orla 17, przy Hipermarkecie B1, przed sklepem FRAC&Cerrefour, na Al. Wyzwolenie 2 i ul. Wspólnej 4, wzdłuż ul. Baczyńskiego oraz na terenie najbliższych osiedli.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niebieska Sobota w USK w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje urologiczne dla panów

RZESZÓW. 29 listopada br. w Uniwersyteckim Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie odbędzie się akcja profilaktyczna poświęcona wczesnemu wykrywaniu raka gruczołu krokowego. W tym dniu odbędą się bezpłatne przesiewowe badania prostaty...

Rzeszów

19 listopada budynek PUW w Rzeszowie i inne obiekty zaświecą się na czerwono

RZESZÓW. W środę, 19 listopada 2015 r. - w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci - odbędzie się finał ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. W tym dniu kilka rzeszowskich obiektów zaświeci się...

Rzeszów

Blisko 100 wystawców, regionalne produkty… Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Regionalne chleby i wędliny, aromatyczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne wypieki oraz ekologiczne przetwory – takie specjały czekają na gości Podkarpackiego Bazarku.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej...

Rzeszów

„Słodka ciężarówka” przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 21 listopada do stolicy Podkarpacia przyjedzie niezwykła ciężarowa pełna atrakcji dla małych i dużych miłośników słodyczy marki Wawel. Pojazd zaparkuje przy ulicy Strażackiej 10.

Rzeszów

Policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało wyłowiono ze Żwirowni

RZESZÓW. Kobieta, której ciało wyłowiono w sobotę ze Żwirowni, to 50-letnia mieszkanka Rzeszowa. Decyzją prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Reklama