Rzeszów - Sobota, 31.05.2025
Reklama

23 marca kolejna akcja sprzątania terenów wzdłuż Wisłoka

Dodano:

fot. Fundacja Rzeszowska
fot. Fundacja Rzeszowska
RZESZÓW. Fundacja Rzeszowska i Stacja Rzeszów DZIKI po raz kolejny organizują akcję sprzątania obszarów wzdłuż Wisłoka. Akcja rozpocznie się 23 marca.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa. Dla przykładu poprzednia odbyła się zaledwie kilkanaście dni temu (9 marca), kiedy to 30 chętnych zebrało ok. 100 worków śmieci.

„Dzięki Wisłokowi mamy w Rzeszowie zalew, mamy bulwary, mamy ok. 100 gatunków ptaków żyjących wzdłuż rzeki, niestety mamy też mnóstwo śmieci, które ludzie zostawiają nad brzegiem, albo wrzucają do wody” – czytamy na facebookowym profilu wydarzenia.
Reklama
Akcja startuje 23 marca o godzinie 11.00. Zbiórka przed sprzątaniem odbędzie się na końcu ul. Siemiradzkiego, przy betonowym ujściu Młynówki (obok parkingu Zespołu Szkół ZDZ). Organizatorzy zapewniają worki oraz gumowe rękawiczki.

„W ramach akcji przejdziemy od mostu Lwowskiego do mostu przy ul. Ciepłowniczej. Będziemy mijać nabrzeżne norki zimorodków, zabytkową stację pomp, ślady działalności bobrów i mały klif, zwany Richards” – dodają organizatorzy.

Akcje wspierają: Zarząd Zieleni Miejskiej, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej Wody Polskie oraz Stacja Rzeszów DZIKI.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Rzeszów

Loty z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem

RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.

Rzeszów

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Będzie rondo na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich powstanie rondo, które poprawi komunikację na osiedlu Słocina. Wkrótce ruszy przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej.

Reklama