Rzeszów - Środa, 03.09.2025
Reklama

24 kolizje, 3 wypadki – deszczowy czwartek na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 30.05.2025 r. / Redakcja

Wypadek na al. Rejtana w Rzeszowie / fot. KMP w Rzeszowie
Wypadek na al. Rejtana w Rzeszowie / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z intensywnymi opadami deszczu, wczoraj na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego panowały trudne warunki do jazdy. Tylko tego dnia doszło do 24 kolizji i 3 wypadków. Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Do pierwszego wypadku doszło po godz. 8:00 w Stobiernej. Autobus zderzył się z samochodem osobowym. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 44–letni kierowca autobusu marki Mercedes, najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim volvo i uderzył w niego. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła 33–letnia kierująca volvo oraz jej 3– letnia pasażerka.

Po godz. 15.30, w Niechobrzu zderzyły się trzy pojazdy. Jak ustaliła policja, 20–letni kierujący mercedesem benz, najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności od jadącego przed nim peugeota i najechał na jego tył, który siłą odrzutu uderzył w bmw. W tym zdarzeniu ucierpiała 31–letnia kierująca peugeotem, która karetka została przewieziona do szpitala.

Do kolejnego wypadku doszło po godz. 16:30 na al. Rejtana w Rzeszowie. 38–letnia kobieta kierująca bmw, najprawdopodobniej nie zatrzymała się na czerwonym świetle i doprowadziła do zderzenia z kierującym volkswagenem. W wyniku zdarzenia, pomocy medycznej wymagała 32–letnia pasażerka volkswagena.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Indeks Zdrowych Miast 2022. Rzeszów liderem w dwóch kategoriach

RZESZÓW. Bardzo wysokie, piąte miejsce zajął Rzeszów w Indeksie Zdrowych Miast 2022. W dwóch kategoriach - Ludność i Pokolenia oraz Usługi Społeczne i Komunalne – stolica Podkarpacia jest liderem.

Rzeszów

W poniedziałek zawieszone kolejne kursy autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Po weekendzie ciąg dalszy utrudnień dla pasażerów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie

RZESZÓW. XXII Dzień Papieski odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Rzeszowa wiele atrakcji.

Rzeszów

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana

RZESZÓW. Jeszcze tej jesieni rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 na osiedlu Staromieście. Powstanie m.in. nowa, trzykondygnacyjna część szkoły oraz hala sportowa.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Znamy listę projektów przyjętych do realizacji

RZESZÓW. Rzeszowianie oddali ponad 74 tysiące głosów. Wybrano 36 projektów, na których realizację miasto przeznaczy 9 milionów złotych.

Rzeszów

W czwartek i piątek zawieszona część kursów autobusów MPK

​RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, spowodowane jest to „czasową niezdolnością kierowców do pracy”. 

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie pieszego w Głogowie Małopolskim

GŁOGÓW MŁP. 19-latek kierujący hondą civic śmiertelnie potrącił 48-letniego mężczyznę. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.

Rzeszów

Psychologiczne rozważania o wczesnej dorosłości. Konferencja na Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. Konferencja odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 października. Dochód z biletów przeznaczony zostanie na utworzenie grupy terapeutycznej młodzieży.

Reklama