Rzeszów - Piątek, 06.02.2026
Reklama

25-latek, kierujący pojazdem, był tak pijany, że na alkomacie zabrakło skali

Dodano: 17.02.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych spowodowanych przez pijanego kierowcę forda. Podczas badania kierowcy forda alkomatem, na urządzeniu zabrakło skali.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godz. 18 w Wólce Niedźwiedzkiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fordem, 25-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku Rzeszowa, zjechał na przeciwny pas ruchu, zmuszając jadącego z naprzeciwka kierowcę audi do skrętu w lewo celem uniknięcia zderzenia.

Mimo manewru, podczas wymijania samochody otarły się. 25-latek nie zatrzymał się i jadąc nadal lewym pasem, zderzył się czołowo z peugeotem. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Okazało się, że kierowca forda był kompletnie pijany. Na alkomacie, którym policjanci zbadali go na miejscu, zabrakło skali. Badanie powtórzone na urządzeniu stacjonarnym pokazało w organizmie mężczyzny ponad 4,5 promila.

W związku z tym policjanci zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowane kolizje.
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarto nową szkołę i przedszkole w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie najnowocześniejszej szkoły w Rzeszowie. Powstała przy ulicy Kwiatkowskiego i będzie kształcić uczniów przedszkola oraz podstawówki.

Rzeszów

Już wkrótce na Podkarpacie trafi maszyna do drążenia tunelu na S19

RZESZÓW. Rozpoczyna się wielka operacja logistyczna związana z budową 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

W piątek zawieszona część kursów autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Prezydenta Tadeusza Ferenca , Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zawieszeniu w piątek, 2 września części kursów.

Rzeszów

Pogrzeb Tadeusza Ferenca. Utrudnienia w ruchu, telebimy i specjalne autobusy dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystości pogrzebowe Tadeusza Ferenca odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r.

Rzeszów

Zielone światło dla budowy nowoczesnego punktu zbiórki odpadów

RZESZÓW. Na osiedlu Zwięczyca ma powstać trzeci w mieście Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Miasto chce wyposażyć go w ścieżkę edukacyjną oraz punkt renowacji mebli.

Rzeszów

Kopiec Konfederatów Barskich z planem zagospodarowania przestrzennego

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu Kopca Konfederatów Barskich. Plan obejmuje teren o powierzchni ponad 37 ha.

Rzeszów

W środę znakowanie rowerów

RZESZÓW. W środę, 31 sierpnia 2022 r. Straż Miejska w Rzeszowie przeprowadzi kolejną akcję znakowania rowerów.

Reklama